Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi történt a gépemmel? Részlet...

Mi történt a gépemmel? Részletes info lent.

Figyelt kérdés
Előre bocsi a dilettáns fogalmazásért, nem vagyok egy gépguru:) Ma filmnézés közben egyszerűen magától leállt a laptopom (1 éves Fujitsu laptopról van szó). ezek után bekapcsoltam, de nagyon lassan hozta be a Windows-t, így elegem lett és inkább lecsuktam (azaz áttettem "alvó" üzemmódra", hogy hátha jobb lesz). utána felnyitottam és akkor gond nélkül bejelentkezett. arra gyanakodtam, hogy vírusom van, így letöröltem a nod-ot és rátettem az avg vírusírtót. hosszas keresés uán talált is egy férget, amit én el is távolítottam elvileg a programmal. ezek után nem sokkal később újra leállt a gép. megint ugyanaz, bekapcsolásnál nagyon lassan akart a Win bejönni, ezért megint lecsuktam "aludni" majd kicsivel később megint megpróbáltam belépni. ezek után azt vettem észre, hogy az egész rendszer tetű lassú lett, az egész Windows, a netem is. utána ismét leállt, majd ugyanazt eljátszottam mint előző alkalommal. de amit ekkor tapasztaltam, majdnem leesett az állam! vista van a gépen amúgy, de azonnal szemet szúrt, hogy megváltozott az oprendszer "dizájnja"! a szokásos vistás puccok helyett olyanná változott a start menü meg az összes ikonom...stb mintha vmi kőkori win95 lenne! ezenkívül kijött egy figyelmeztetés, hogy a számítógép nem talál kompatibilis oprendszert, vagy valami ilyesmi. most épp működik minden a gépen, fut minden. holnap viszem szervizbe a gépet, de szeretném tudni, hogy mi lehet a baj? valami komoly? (csakhogy tudjam, mennyibe fájhat nekem majd kb a javíttatás) köszönöm.
2009. júl. 5. 22:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Nos, nem tudnám megmondani, h milyen hibáról van szó, valószínűleg egy programozási hiba(vírus stb.) vagy műszaki hibáról lehet szó(lehet, h túlmelegedik a gép, ezért áll le, de akk miért hozna be egy másik vistát? fura).

Én a következőket javaslom:

I., Elképzelhető, hogy a film tartalmazott valamilyen vírust, tedd fel az AVG-t és a Spybotot(legfrissebb verziókat), ezek után frissítsd a vírusdefiníciós adatbázist és indítsd el a gépet CSÖKKENTETT ÜZEMMÓDBAN(bekapcsoláskor asszem nyomogasd az F8-at, de ebben nem vok biztos, nézz utána) és így írtsd ki a férgeket.

Megjegyzésként hozzáfűzném, hogy érdemes többféle programmal(ESS, Kapersky, Spyware Doctor stb.) keresni a vírust, több szem többet lát(de természetesen mielőtt feltelepítenéd, az előző vírus-és kémprogramvédőt TÖRÖLD LE! Ha vírus okozta ezt a hibát, akk no problem, meg kell szűnnie.

II., Mentsd ki a fontos cuccaidat a gépről és telepítsd újra az egész oprendszert. Nem szeretnék beleszólni, de én nem használnám a Vistát, amíg megjelenik a Windows 7, addig használj inkább XP-t, volt Vistám, amíg fenn volt a gépemen, mindössze 3szor kellett szervizbe vinni(fagyás, vírusok, kékhalál stb.). Ha szintén rosszul viselkedik, akk nem vírus csinálhatta ezt.

Műszaki hiba:

I., Én - ahogy az előbb leírtam - arra gyanakszom, hogy valami talán a hűtéssel nincs rendben, mivel akk szokott leállni, de ilyen "dizájnátalakítást" nem szokott végezni. Itt mindössze egy megbízható szervizt tudok javasolni, 1 éves a géped, talán még van rá garancia. Ha tényleg műszaki hibáról van szó, akk azért kicsit melegítsd be a pénztárcádat(az én gépem állandóan újraindult, bevittem, azt mondták memóriahiba, ok, 5e Ft, kicserélték, csá, holnap megyek be, ugyanúgy újraindult, hopp, videoprocesszor-hiba, csá 40k=45e Ft)!

Amúgy szerintem a Fujitsu egy jó márka, Vateromnak is az van, már lassan 6 éves és semmilyen műszaki hibája nem volt(csak vírusok, de az szinte minden gépen van).

2009. júl. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

(Előző válaszoló)

Ott az a melegítsd be a pénztárcádat szöveg csak akkor érvényes, ha lejárt már a garid.

2009. júl. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a részletes választ! én sem szeretem a vistát, sőt néha egyenesen felidegel, de én magam nem merek egyedül xp-t telepíteni meg másokat sem bíznék meg vele (úgy hallottam, ha nem szakavatott kéz húz vista alapú gépre xp-t az nagy galibát okozhat..). úgyhogy marad a szerviz. remélem tényleg csak programhiba..
2009. júl. 5. 23:32
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ha újratelepítenéd minden megoldódna. Nekem is volt fent vista,de nem jött be visszaraktam az xp-t. Nállam semmi gond nem vol secc perc alatt felraktam. Amúgy szervízfüggő,de nem kevés lesz. Haveromnak csak újratelepítésért 10 000ft-ot kértek,akkor inkább már megcsinálom magamnak. Maga a munkadíj 3-5 000 ft
2009. júl. 6. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 ceri ***** válasza:

Szerintem túlmelegedett.


megváltozott az oprendszer "dizájnja"! Lehet, hogy csökkentett módban indult el.

2009. júl. 6. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!