Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tv tuner program nem érzékeli...

Tv tuner program nem érzékeli az integrált hangkártyámat?

Figyelt kérdés
Pontosabban a program nem látja. Sikeresen megoldottam, h a tv tuner lejátszó program érzékelje a tv kártyát a pci driver telepítéssel, de a hangot nem érzékeli, pedig van hang a windowsban, meg amúgy is, csak a program valamiért nem látja. Miért nem? Pedig az integrált hangkártya is telepítve lett. A másik furcsaság, h ha belövöm a mikrofont csak azt érzékeli a program.

2012. jún. 11. 02:00
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
sokféle programot kihasználtam, szerintem nem a lejátzóval lehet a gond. A probléma orvoslására nem szeretnék hangkártyát venni..
2012. jún. 11. 02:03
 2/11 anonim ***** válasza:

Két lehetőséget látok:


1. Pontatlanul fogalmazol. Az elsődleges probléma az, hogy nincs hang, nem pedig az, hogy "nem látja" a hangkártyát. Ez amiatt lehet, hogy nincs kábelesen a TV kártya hangkimenete a hangkártya (alaplap) AUX/CD bemenetére bekötve. Ez szükséges lehet, a használati útmutatóban szépen le van írva.


2. Vista/7 rendszert használsz, a program pedig Windows XP-hez íródott. Ebben az esetben van hang, a probléma rögzítésnél és hangerőszabályzásnál van, mivel az XP által használt hangrendszer teljesen más, mint a Vistához fejlesztett. Ekkor a program nem tudja kezelni a hangerőt, nem tud rögzítéshez hangforrást beállítani stb. (A mikrofonos rész a leírásban erre hajaz.) Klasszikus példa erre a Pinnacle TVCenter Pro nevű program, ami nem mai darab.


Az elsőre a megoldás a hang bekötése a használati útmutatóban leírtak szerint. A másodikra pedig az, hogy szerzel a gyártótól Vista/7-kompatibilis változatot, vagy használsz más programot, pl. a Windows Media Centert. Utóbbival remekül lehet TV-zni, rögzíteni stb.

2012. jún. 11. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Kis pontosítás: A Pinnacle PCTV Vision nevű programra gondoltam. A TVCenter Pro éppenséggel a Vistához fejlesztett utódja.
2012. jún. 11. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! örülök, h olyan írt aki ért is hozzá. Nos leírást nem kaptam hozzá, mert használt a tuner kártya. Windows7 oprendszer van a gépemen. Az előző tulajdonos aztmondta nekem, hogy xp-n ment, de win7en nem. nekem sikerült elérni, hogy a kép menjen. A kártya: asus saa7131. Egy csatlakozót látok rajta amin 4 ág van, fehér színű foglalattal. Az alaplapon pedig egy hasonló méretű ami megegyezhet, de az 3 ágú, szintén fehér foglalattal. Viszon az az alaplap legalján helyezkedik.
2012. jún. 11. 02:36
 5/11 A kérdező kommentje:
utólag jutott eszembe, h kaptam egy cd-t amihez van manual igaz angol nyelvű, de ábrán mutatja is, hogy az a fehér az audio port.
2012. jún. 11. 02:46
 6/11 A kérdező kommentje:
alaplapon hova tudnám kötni?
2012. jún. 11. 02:47
 7/11 A kérdező kommentje:
a tvkártya audio portát az alaplaphoz?
2012. jún. 11. 02:54
 8/11 anonim ***** válasza:

A pontosság kedvéért megkerestem neked a használati útmutatót:

[link]


Ebben nem írja, hogy be kellene kötni az audiót. Fura, de így van. Talán csak opcionális, és a PCI porton keresztül is megoldja valahogy.


Azt próbáld meg, hogy az eredeti lemez helyett a drivert és a hozzá való programot a fenti oldalról letöltve telepítsd. Mivel win7-hez nem listáz semmit, Vistához valót tölts le.

2012. jún. 11. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm! rögtön ki is próbálom és jelzek, hogy sikerült.
2012. jún. 11. 03:27
 10/11 A kérdező kommentje:
ugyanaz a hiba
2012. jún. 11. 03:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!