Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Indesignben PDF printet...

Indesignben PDF printet menteni, de hogyan? Nyomdába vinném

Figyelt kérdés

néztem már videót, adobe oldalán is megnéztem lépésről lépésre, magyar grafikus srác printes mentését is végig csináltam, de még mindig nem tudom melyik a jó nyomdai pdf.

Kiskiadványt, kisarculatot viszek nyomdába (ez az első, sulis feladat), de nem tudom pontosan, fixen milyen beállításoknak kell lennie.

Pl.: Output->Color Conversion-> most itt mi legyen kiválasztva?

Van aki a legalsót választja, többen a legfelsőt...

Megyek tovább: Destinational-> sokan az Euroscale coated-et választják... aki a Output-nál az elsőt választotta, annak lehetősége sincs itt választani...

Acrobat5 vagy acrobat 6?

Holnap vinném a nyomdába, de egy szónak is száz a vége, mindenhol mást írnak.


2012. jún. 10. 21:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Persze, hogy mindenhol más van, mivel ez mindig az adott nyomdától függ.


A színterekről beszélsz. Feltételezve, hogy az alapfogalmakkal tisztában vagy, csak egy átlagos beállítást mondok el. Olvass utána a dolgoknak és akkor ha majd érted az egészet, könnyebb lesz kiválasztani a megfelelőt.

Color Conversation: Convert to Destination

Destination (gondolom ez akart lenni a "Destinational"): Adobe RGB 1998


Ez egy átlagos, ismert színtér. Elméletileg tudni kell a nyomdában értelmezni. A fénymásoló gépeken (ami ugye a nyomdagéptől messze van, bár sokan azt is nyomdának nevezik) lehetnek problémák a színtér konverzióval. De mivel olyan gépeken komoly munkát nem nyomunk, így ez a színeltérés megengedett lehet.


Most látom, hogy az alapfogalmak sem mennek...

Ha az elsőnél az első opciót választod "No color..." akkor persze, hogy nem tudsz olyan színteret választani amire konvertálsz, hisz azt az opciót választottad, hogy ne konvertáljon.


Acrobat 6


Egy szónak is száz a vége: persze, hogy mindenhol mást írnak, mivel minden esetben más beállítás kell.


Figyelj arra, hogy a nyomda előírásának megfelelő kifutót használj, és a vágójeleket is annak megfelelően exportáld. Valamint a tömörítésnél is figyelj, hogy ne legyen túl és kevésbé tömörített a tartalom.

2012. jún. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Persze, hogy nem mennek...

1 hete foglalkozom a dologgal

2012. jún. 10. 22:27
 3/6 A kérdező kommentje:
Diginyomdába fogok menni, fogalmam sincs mi fog történni, még azt se tudom megmondani hol van, másokkal megyek... örülök, hogyha pisilni van időm, olyan mennyiségű feladatot kaptunk.
2012. jún. 10. 22:30
 4/6 anonim ***** válasza:

Diginyomdába...


Divatos fogalom a digitális fénymásolásra és nyomtatóra, a nyomdától azért a diginyomdaként emlegetett dolgok általában messze vannak.


Inkább a kifutóra fektess figyelmet, mert az látványosabb lehet, mint egy nem teljesen pontos szín konverzió...

2012. jún. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az egy dolog, ha valaki okos, de Te most nem ezt mutatod...

Errol beszeltem: [link]

2012. jún. 11. 07:02
 6/6 A kérdező kommentje:
Azert mert valaki kezdo es egy hete foglalkozikvele, attol o se hulye csak nincs rutinja, DE! igyekszen es ez a fontos!
2012. jún. 11. 07:03

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!