Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem látok sehol, senkiné...

Miért nem látok sehol, senkinél sem LINUX-ot?

Figyelt kérdés

ahányszor a tv-ben egy hirességgel interjút készitenek (a doktoroktól a celebekig) mindig ott van a háttérben a windows

ha nézek egy sorozatot akkor is a szereplők csak windowst használnak


senki sem ismeri a LINUX-ot?



#linux #sehl
2012. jún. 10. 02:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert ha a TVben egy hírességgel interjút készítenek a doktoroktól a celebekig, akkor a háttérben nem egy kernelt fognak futtatni.
2012. jún. 10. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
44%
rakj egy konzolt egy átlagember elé és összeszarja magát
2012. jún. 10. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 P.O.C. ***** válasza:
100%

Nem mindenkinek van rá ideje, ereje és idegrendszere, hogy Linux -ot tanuljon, használjon.


Értsd a sztárügyvéd, aki havi szinten milliókat használ inkább kifizeti a 30 ezres Windows -t, mert tudja hogy nem kér enni, minden alkalmazása és hardvere eszköze kompatibilis lesz vele. A szabadidejét meg újabb milliók felhajtására fogja tölteni, nem Linux tanulásra.

Vagy vegyük pl. az orvost, aki este inkább a műtétedre készül, hogy holnap ki ne nyírjon a műtőasztalon. És még sorolhatnám...

A celebek? Inkább hagyjuk őket, a legtöbb már annak is örül szerintem, hogy be tudja kapcsolni, és el tudja indítani a fészbukot.


A Linux is hibás, több tucat disztribúció van belőle és bonyolultnál bonyolultabbak. Egyet kéne csinálni szerintem, ami normálisan működik, kompatibilis minden hardverrel és Linux -os szoftverrel, és a használója nem kap heveny agyvérzést a használata közben, ha pl. megvesz egy webkamerát a boltban és hazaviszi, vagy épp csak egy programot szeretne feltelepíteni.


A programfejlesztők is hibásak, mert nem fordítanak elég hangsúlyt hogy Linux -ra is átírják/lefordítsák az alkalmazásaikat. (Gondolom nem akarják, hogy a support részlegük telefonzsinórjai elolvadjanak a sok hívástól).


A Linux sajnos még mindig csak szakembereknek, és kalandoroknak való. Én mint számcech bolti eladó így látom a kérdést, pedig én még szeretem is a Linux -ot.

10 vásárlóból, aki előtelepített Linux -al vesz gépet legalább 8 hozza vissza azzal, hogy nagyon sürgősen dúrjam róla lefele és rakjam felfele a Winf*st. :D


Sajnos ez van...

2012. jún. 10. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%

Én is így voltam vele.

Vettem laptopot, de Linuxot adtak mellé, ráadásul valami olyan verziót, h telepíteni se kell csak lemezről fut.

Semmi nem indult rajta, Total Commander meg egyebek.

Na most szerinted fogok itt bas.zakodni vele mikor filmezésre, netezésre használom a gépet?

Szépen felraktam a Wint aztán cső.

2012. jún. 10. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Gondoltam írok ide egy szép hozzászólást, de inkább visszafogom magam, bár így is biztosan le leszek pontozva...


Amikor mondtatok, hogy a linux "hátrányai", nos azok már régen nem igazak.

Vegyünk alapul mondjuk egy Ubuntut.

Nagyon könnyen kezelhető, az ember sosem látja a konzolt, ha nem akarja és jobban felismeri a hardvereket, mint a Windows.

Ráadásul még az erőforrásokkal is jobban bánik.


Persze a kezelése kicsiben (már egyre kevésbé) eltér a Windowsokétől, de ez is "hülyebiztos", csak az emberek a legkisebb változástól is gyakran irtóznak...

Inkább leszedik és illegálisan használják a Windows és ezzel kockázatot vállalnak sem mint, hogy egy teljesen ingyenes, de kicsit eltérő rendszert használjanak. Ez van.

2012. jún. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 kovpet ***** válasza:
100%

"Semmi nem indult rajta, Total Commander meg egyebek."


Made my day :)


Kérdező: azért, mert a windows elterjedtsége 90+%, a linuxé (desktopon) meg 1-2% max.

De én már mentem úgy be sarki kiskocsmába, hogy gnome vigyorgott az ottani PC-n.

2012. jún. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha jobban megnézed a Miami helyszínelőket, a Gyilkos elméket és még sorolhatnám a többit, mindenhol linux fut!

Speciel az összes térfigyelő kamera és a rendőrségi rendszerek egy linux szerverre futnak ezekben a sorozatokban! :)

De ne aggódj ezen, mert a win fizet azért, hogy ott lehessen a háttérben.

Akinek az kell, az használja és fizessen érte.

De imádom azt, amikor a win felhasználók egymást győzködik, hogy miért használnak wint és mennyire szar a linux. :)

Van pár dolog amiért érdemes használni, legfőképpen a játék, de azt biztos nem lehet rá mondani, hogy szenvedni kell vele, mint az előttem szóló néhány illető mondta!!!

Nekem régi asztali gépem van, alaplapi videó és hang kártya.De 200MB Ram használattal dolgozik a gépem. XP-vel meg 1800 MB-al indult el!!!

Mivel az XP már onnan nem csinált semmit csak bohóckodott a vírusokkal.

Pontosan ugyan úgy megy minden és ugyanarra használom.Nem kellett kompromisszumot kötnöm, mint azt sokan állítják.

Meg az többi baromságot sem kell elhinni!!!

2012. jún. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
:)
2012. jún. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
2012. jún. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Plusz két fps? Linket adsz lécci!
2012. jún. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!