Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan indítsam el a letöltött...

Hogyan indítsam el a letöltött linuxos fájlokat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A minap határoztam el, hogy áttérek a Win-ról az opensuse linuxra? A telepítés pofon egyszerű volt, minden rendben lezajlott. Gondoltam akkor irány a net progikért, le is tökltöm a linuxos fájlokat, de az istennek sem tudom őket futtatni. A fájlokat kicsomagoltam! Egyik alkalmazás sem indult el eddig amiket letöltöttem. Nem írná le valaki lépésről lépésre hogyan csináljam, egy példával illusztrálva?
2009. júl. 1. 18:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Huh... Hát izé :D Ezt így nem tudom elmondani, konkrétumot esetleg nem tudsz? Mondjuk egy képernyőképet a fájlokról vagy ilyenek. :)
2009. júl. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Linuxra programokat telepíteni legegyszerűbben a synaptic csomagkezelővel lehet.Ubuntun legalábbis biztosan így van.Kétlem,hogy opensuse-n másképp lenne.
2009. júl. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez a kép ubunturól van,de valahol itt lehet a suseban is:


[link]


Ha nem tudod milyen progik vannak linuxon a winesek helyett,akkor kérdezz nyugodtan,szívesen segítek.Sok minden ugyanaz pl firefox,skype,openoffice,vlc,7zip...

2009. júl. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

Második válaszoló jól mondja, legegyszerűbben repoból, synaptic-al telepíteni a kívánt progit. De amikor nincs ott, akkor külön, parancssorból kell, csak azt most így fejből nem tudom. Általában van readme fájl a kicsomizott könyvtárban, s abban leírják mit, és hogyan. Pl. Google Earth-nél.

2009. júl. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Na a Google Earthöt aztán művészet ubira telepíteni.Legalábbis az én képességeimet meghaladta.Próbáltam én többféle leírás alapján,különböző módszerekkel-mindhiába.
2009. júl. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Suse-ban nincs synaptic. Az a Debian örökség része.

OSL-ben YAST van.


Kiindulási pontnak a [link] oldalt ajánlom.


Egyébként a Linux alapú rendszerek világa lényegesen különbözik a Windows rendszerekétől, szokj hozzá.

Néha baromira be kell koszolnod a kezed, hogy bizonyos dolgokat működésre bírj, a vakon, csípőből való kattingatós korszaknak vége. Itt többnyire nincs olyan, hogy 'letöltöm és elindítom'.


Az Ubuntu világa jóval közelebb van a Windowsokhoz, inkább azt kellene kipróbálnod elsőre.

2009. júl. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok


Köszönöm a válaszokat.

Konkrétan az a része érdekel, hogy például a terminálban beírják, hogy /configure, meg make install stb.

Ezt egy példán ha letudná vezetni valaki esetleg?

2009. júl. 4. 08:37
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem tudok segíteni,ne haragudj.Ubihoz értek,susehoz egyáltalán nem.Ubi szerintem lényegesen egyszerűbb egyébként.
2009. júl. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kicsomagolod egy könyvtárba a gz vagy tgz állományt.

Utána nyitsz egy root konzolt.

Belépsz a megfelelő könyvtárba, pl. ha a felhasználó neved oskar és a home könyvtárad progi nevű alkönyvtárába raktad a cuccot, akkor beírod a konzolba, hogy cd ~/progi .

Kiadod a make /configure parancsot és megvárod míg lefut.

Utána make , majd make install.

Elvileg ekkor felraktad.

Természetesen először mindig el kell olvasni a programhoz mellékelt dokumentációt, de legalább a readme-t.

2009. dec. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!