Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van olyan program amivel...

Van olyan program amivel ellenőrizhetem, hogy a routeremre mi van rákapcsolva és azok adatforgalmát?

Figyelt kérdés
dsl routerem van és elég sokan rá vagyunk kapcsolva az udvaron. (5 pc és 6 tv). megyen minden rendesen csak gondoltam leellenőrizném hogy ki mit csinál rajta...
2012. máj. 23. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Az adatforgalmat aligha tudod megnézni. De azt meg tudod nézni, hogy kik vannak rajta, a DHCP kliens táblában, a routered menüjében.
2012. máj. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
azt tudtam hogy meg tudom nézni csak kíváncsi voltam van e ilyen progi... kosz
2012. máj. 23. 21:42
 3/6 anonim ***** válasza:
Meg lehet nézni az adatforgalmat is, de kegyetlen lassú lesz, ha ennyi gép megy rajta és a nagy mennyiségű TCP csomagokból csak úgy a laikusok nem sokat értenek.
2012. máj. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
és hogyan lehet megnézni az adatforgalmat ?
2012. máj. 23. 21:57
 5/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk úgy, hogy a forgalmat a gépeden irányítod át.

Ezt simán egy arp poisoning-el meg lehet csinálni. Ha már minden csomag átmegy a gépen, a tartalmuk könnyen olvasható.


Van pár kész app is, ami megcsinálja az arp mérgezést és spec. csomagokat keres. (De egy Wireshark ilyenkor tökéletesen elég, ebben MINDEN adatcsomag benne lesz, csak pár szűrést kell csinálni.)


Segítség hozzá: [link]

De mint már mondtam, több cucc esetében kegyetlenül lelassulhat a hálózat.

2012. máj. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
értem..
2012. máj. 24. 11:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!