Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » (? ) Excel / Openoffice kérdés.

(? ) Excel / Openoffice kérdés.

Figyelt kérdés
Egyik oszlopban vannak azonosítók (nevek), másik oszlopban hozzájuk tartozó értékek. Egy név többször is szerepelhet! Szeretnék melléjük egy oszlopot, ami minden név sorában az adott névhez tartozó értékek maximumát írja ki. Olyasmi, mint a SUMIF, csakhogy MAXIF nincs. :) Csak favágó megoldásokat találok rá, vagy programozósat. Hátha van rá valami szép, egyszerű megoldás is.

#Excel #staroffice
2012. máj. 20. 20:33
 1/2 anonim ***** válasza:

MAXIF valóban nincs de AB.MAX van :)


Ha még nem használtál adatbázisfüggvényeket, akkor elsőre nem fog menni. Nézz utána google-ben, ha úgyse, írj privit (itt így, hogy nem egy adattábláról beszélünk, nem tom elmagyarázni).

2012. máj. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Használtam, és kerestem is, de nem találtam, mert nem excelben próbálom,hanem openoffice-ban. Ott valszeg a dmax lesz. Köszi!
2012. máj. 20. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!