Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha újra rakom a win7 -et...

Ha újra rakom a win7 -et akkor mi kerül a "windos. Old" mappába? (többi infó lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Újra szeretném rakni a gépemet, és arra lennék kíváncsi hogy a windos.old mappából minden programot újra tudok majd tenni a gépemre amit már letöltöttem?

Gondolok én arra hogy pl játékok, vírus irtó és egyéb szoftverek.

Azért kérdezem mert hallottam már olyanról is hogy csak a Program Files mappát menti le.

Igazából az lenne a lényeges hogy a "letőltés" mappát tartsa meg!

Ez megmarad? Vagy nem?

Ellőre is köszi a segítségetek!



2012. máj. 17. 13:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha már újrarakod a rendszert, az biztos ha egy üres partícióra akarod. Tudtommal nem is lehet önmagát úgy újratelepíteni, hogy közben fut egy másik példány (csak egy régit lehet frissíteni egy új kiadásra).


A programokat újra kell telepíteni, mert nem csak a telepítési mappából áll, hanem más olyan rendszerösszetevőkből amit nem tudsz kimenteni vagy átmenteni.


Ha személyes fájlokat meg akarsz tartani, az a biztos ha egy új partícióra helyezed, vagy kimented őket.


[link]


"Ha a Windows jelenlegi verziója frissíthető a Windows 7 rendszerre, válassza a Frissítés lehetőséget [...].

Ha a Windows verziója nem frissíthető, az Egyéni lehetőséget kell választania. Az Egyéni lehetőség ugyanakkor nem őrzi meg a fájlokat, programokat és beállításokat. Emiatt ezt az eljárását néha tiszta telepítésnek is nevezik. Biztonsági másolatot kell készítenie a fájlokról, majd a telepítés befejezését követően vissza kell állítania azokat. Továbbá újra kell telepítenie a programokat, ezért győződjön meg arról, hogy rendelkezik a Windows 7 rendszeren is használni kívánt programok telepítőlemezeivel és termékkulcsaival, valamint az internetről letöltött programok telepítőfájljaival."


Mivel 7-et akarsz 7-re cserélni, nálad a frissítés nem elérhető, ezért a második bekezdés vonatkozik ide.

2012. máj. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem, én ugyan ezt a verziót szeretném tenni rá ami most van! Csak ugye nem szeretnék mindent előröl letölteni!

Viszont akkor hogy tudok olyan biztonsági mentést csinálni amit áttudnák rakni újratelepítés után, külső merevlemez nélkül?

2012. máj. 17. 13:55
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha ugyanarra a partícióra teszed a Windows-t, amin van a régi, akkor a régi Windows-od rendszerfájljait átteszi a windows.old mappába, de a többi fájlt otthagyja a c:-n. De ha a felhasználói fiókod mappájában vannak a fájljaid, az rendszermappának számít, helyezd közvetlen egy mappába a c:-re.
2012. máj. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!