Kezdő linuxosként melyik linuxot válasszam?
Nem akarok a Windows vs Linux vitába belemenni. Mindkét rendszert használom, sőt még egy Solaris cuccban is gyakran túrkálok.
Én mindenképp egy olyan disztribúciót ajánlanék kezdésnek ami elterjedt és eléggé felhasználóbarát. Javaslom kezdjél Open Suse-val egy Ubuntu-val -> nem nehezebb telepíteni mint egy windows-os rendszert, az alapból felkínált fájlrendszerük és particó felosztásuk megfelelő - így azzal nem kell bajlódnod. Ezek a disztribúcióknak jó a program ellátottsága és szerintem amire használni akarod arra meg fognak felelni.
hogy mi agresszió van bennetek linuxosokban!!!:D
(első voltam)
Dehogy is. Csak nem szeretjük, ha valaki egy fizetős, pofátlanul drága, ezért az átlag felhasználó által illegálisan használt rendszert javasol első postban olyasvalakinek, aki szeretne közelebbről megismerkedni egy ingyenes és nagyszerű rendszerrel és a többnyire segítőkész közösségével...
A Linux nem csak egy rendszer, szenvedély! Ezt addig nem fogod megérteni, amíg huzamosabb ideig nem használtad valamelyik Linux distrot.
mert azt kérdezte az illető, hogy melyik linuxot ajánljuk neki
erre te a legeslegkevésbé linuxos operációs rendszert ajánlasz neki
ez olyan mintha valaki egy német kocsit szeretne, és te egy franciát ajánlasz neki
Én 15 éve windows-ot használtam. Utolsó pár évben 1x 2x évente felrakmta az Ubuntut, de nem volt az igazi - kb 2 nap elteltével visszakerült a windows.
Aztán adtam neki még 1 esélyt Ubuntu 14.04 , évek alatt sokat fejlődött, de kb 3 hónapot volt fent a gépen.
A szomszédom, aki haladó Linux felhasználó kb 10 éve Linuxot használ, faragott pár hetente a rendszeren, de még akkor is előfordultak hibák. Ez sem volt az igazi, ugyanakkor nagyon tetszett az, hogy régi Sound Blaster kártyákat simán kezel és gond nélkül működtet, amit a windows szerintem szándékosan kihagy, azaz nem készít új oprendszerhez Sound Blaster driver-t azért, hogy vegyél másik kártyát.
Ezt elég szenyóságnak tartom.
És még az is nagyon tetszett hogy régi HP nyomtatót is plusz paralel bővítő kártya segítségével egyből felismert telepítés nélkül.
Ez a windows-nál nem volt ilyen egyszerű és nem is akart mindig működni.
Aztán 3 napja keresgéltem egy kicsit a neten, mivel nem akartam hamis szoftvert használni és pénzt se kiadni olyan dologra, ami eleve nem ad annyi támogatottságot mint a Linux, így utána néztem más Linux disztribúcióknak is.
Ráakadtam a Linux Mint-re, amiről azt írták, hogy a legjobban hasonlít a windows felületére és azoknak ajánlják, akik windows-ról szeretnének áttérni.
Tegnap előtt fel is raktam Pendrive-ról és meg kell mondanom, hogy 100x jobb számomra az Ubuntunál.
Nem is értem mit esznek sokan az ubuntun. Tényleg szörnyű az Unity felület.
Lehet a windows-os berögződéseim miatt van, de nagyon kezes a Linux Mint.
Jól néz ki, egyértelmű, és sok dolog van benne amit az Ubuntu-ban hiányoltam.
Az ubuntu-ban tapasztalt hibák nincsenek és tökéletesen üzemel eddig.
konklúzió:
Aki windows-os és ad egy esélyt a váltásra próbálja ki a Linux Mint -et.
(Én a Linux Mint Cinnamon -t töltöttem le.)
Ha minden esetben speciális programokhoz windows-ra van szükség, ajánlott 2 külön HDD-t és/vagy SSD-t tartani erre a célra. Linux - Windows, majd szükség szerint arról bootolni.
Tényleg jó, hogy 90% ban amire szükség lehet már telepítve van és nagy százalékban még
driverekkel sem kell szórakozni.
A Mint után egyre kevésbé hiányzik a Windows :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!