Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ennek az elejét milyen program...

Ennek az elejét milyen programmal készítették?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=a12e3iKzqlw


30 másodpercig. Azt, hogy hogy mozog az egyik területről a másikra, meg ilyen csúszások. Vagy legalább hasonló programot tudtok ajánlani?



2012. ápr. 2. 16:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezzel a három alkalmazással meg lehet csinálni egy ilyen animációt:

3D Studio Max

Adobe After Effects

Adobe Photoshop

Az első 30 másodpercben elég sok 3D objektum van, persze akad benne jó néhány 2D is.

Hogy egy ilyen animációt elkészíts, akár évekig is tanulhatod a fent felsorolt szoftverek használatát.

2012. ápr. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Úgy van ahogy az előző válaszoló írta. Ahhoz hogy egy ilyen animációt valaki egymaga megcsináljon ahhoz rengeteg tapasztalat és tudás kell.

Bár azt a 3 programot én kevesellem, minimum még egy normális rederer szükségeltetne, akkor talán valahogy össze lehetne szenvedni. De az animáláshoz, textúrázáshoz meg szinte minden fázishoz, van még x+1 kis program, amik jelentősen megtudják gyorsítani a munkát.

2012. ápr. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Gondolom render alkalmazásra céloztál.

A 3D studio Max része a Mental-ray render engine, ennél pedig jobbra nincs is szükség. Esetleg, ha a kérdező nem akar sokat szenvedni a render beállításokkal, akkor tudom ajánlani a V-ray Rendert. De szerintem, ha a kérdező már egy ilyen animációt el tud készíteni, akkor már a jobb renderelő alkalmazások használata sem jelenthet neki gondot.

2012. ápr. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem vagyok profi, még kezdő, de középiskolás. Nem is terveztem ilyen bonyolult dolgot csinálni, csak valami hasonlót, mert tetszettek az ilyen ugrándozások, meg az ilyen gyors ráközelítések.

2012. ápr. 2. 20:13
 5/8 A kérdező kommentje:
Az utolsó kommentben, amit írtál, azt nem lehet mayában meglétesíteni azokat a dolgokat? Hallottam már a 3dsmax-ról is, de a mayát kezdtem el használni. Vagy jó lenne 3dsmax tudás is?
2012. ápr. 2. 20:16
 6/8 anonim ***** válasza:

Maya-ban is megoldható. Szvsz 1-2 évet még rá kellene szánnod a tanulásra, mielőtt ebbe az animációba belekezdenél.

Sőt a 2 Adobe alkalmazás elsajátítása is akár évekbe telhet.

Ha az elkészült animáció összevágását könnyebben szeretnéd megoldani, akkor egy videoszerkesztő szoftverre is szükséged lesz.

Adobe Premiere Pro

Sony Vegas


Igaz, hogy After Effets segítségével is összevágható, de azzal bonyolultabb.

2012. ápr. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kösz!
2012. ápr. 3. 14:00
 8/8 anonim válasza:
Én a 3Ds Max-et úgy kb. 1-2 nap alatt meg tanultam anno kezelni,hogy kisebb animációkat tudjak csinálni,persze ennek már évek óta.. A fel sorolt programok közül szerintem a 3Ds max-et a legkönnyebb el sajátítani és a legrövidebb idő alatt. Az adobe pedig már jóval bonyolultabb,de semmi nem lehetetlen,de egyébként ha nem konkrétan animálni akarsz csak egy ilyen "intro/openinget" el készíteni azokhoz már találsz "template"-eket,bármelyik programhoz és a választási lehetőség is elég nagy,szóval szerintem így egyszerűbb lenne neked,de persze csak akkor csináld így,hogy ha te ezt egyszer meg akarod csinálni vagy hasonló,mert,hogyha animálással akarsz foglalkozni akkor semmi kép ne így kezd.
2013. máj. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!