Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Megéri steamen vásárolni?

Megéri steamen vásárolni?

Figyelt kérdés

Meg azt szeretném tudni, hogy mi van akkor ha pl. egy idő után megszűnik a steam cég és nekem sok steames játékom van?


És a dobozos verziónál kb meddig bírja a dvd? (meddig lesz használható?)


2012. márc. 27. 21:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Megéri, mert gyakran nem kicsivel olcsóbb.

(Ráadásul ha még kifogsz valami akciót....)


A Steam elég nagy ahhoz, hogy ne egyik napról a másikra szűnjön meg, emiatt kár aggódni.

2012. márc. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
de én nem egyik napról a másikra gondolom, hanem pl 5-10 év múlva esetleg :D
2012. márc. 27. 21:34
 3/12 anonim ***** válasza:

5-10 év múlva fene tudja mi lesz.

Lehet, hogy egy gép sem fogja tudni már a dvd-ket lejátszani. (Ahogy manapság is ritka mondjuk egy floppy olvasó.)

2012. márc. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

amit most megveszel játékot az 5-10 év múlva elavult és gagyi lesz


szerintem érdemes vásárolni amúgy, én is szoktam

2012. márc. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem éri meg. Persze olcsó, de valóban előfordulhat néhány kellemetlen dolog, vagy akár hopp, elveszted az összes "vásárolt" játékodat. Ehhez nem kell a Steam-nek megszűnnie sem! Olvasd el ezt, érdemes!

[link]

Másrészről én nem tartom biztonságosnak a netes vásárlást, ráadásul forintért nem is lehet a Steamen, egy külön folyószámlát kell miatta fenntartanod.. Az ilyen játékod nem adhatod el ha már meguntad, mint a lemezeset. Végül, ha le kell töltened pár gigabájtot, átlagos net eléréssel eltart úgy kb. nyugdíjig..

2012. márc. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha nem teljesen hülye az ember, akkor a netes vásárlással nincs gond.

Ha nem adod ki orrba szájba minden oldalnak az adataidat, akkor elég biztonságos a dolog.


Valóban a Steamen forintban nem lehet fizetni, viszont tök mindegy, hogy miben veszed, át fogja váltani forintra és az adott összeget veszi le a számládról, nem kell ehhez külön semmi.

Ha van egy számlád, működik és kész.


Az eladásról meg annyit, hogy valóban, nem lehet, de már most is alakulgat a steamen a felhasználók közötti cserélgetés lehetősége. (Játékbeli tárgyak, kuponok...)

Nem tartom kizártnak, hogy a jövőben komplett játékokat lehet majd cserélgetni.

Illetve, ha megveszel egy lemezt és telepítetted, azaz felhasználtad a CD-kulcsot, azt most sem adhatod el, illetve a legtöbb DRM-es rendszerben nem lehet újra bereggelni egy kulcsot. (Vagy x telepítés után már csak hosszas levelezéssel...)

Ennél olyan szempontból jobb a Steam, hogy a program nem fog rinyálni, hogy ha 50* telepíted sem.


Manapság az internet előfizetések sebsssége jelentősen gyorsul. A legkisebb csomagok is az 5 megabitet hozzá általában, azért annyira nem kevés az.

Egy 5 GB-os cucc, ha a teljes sebességet kihasználod valamivel több, mint 2 óra alatt lejön, ez tűrhető.

De már az átlagos sebesség is 10 megabit körül van. (Persze ezt a nagyobb városok, nagyobb csomagjai húzzák fel.)

2012. márc. 28. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy megszünne a steam de ha mégis csődbe menne a Valve (de miért menne, milliárdos a vezetője és rengeteg pénzűk van) szerintem valaki biztos átvenné a steam jogait és tovább üzemeltetné.
2012. márc. 28. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

- Oké, tehát vásárolhatok a Steamen sima maestro kártyával? Mert én úgy tudom, dombornyomott kell..

- Nekem 10gbit netem van, de nem szívesen töltenék le 8GB-ot!

2012. ápr. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Bármilyen kártya jó!

Hát, pedig le fog az jönni szép lassan.

2012. ápr. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez az, hogy szép lassan.. a boltban meg egy másodperc, míg odaadják. Még ha el is tekintek a megunt játék eladásától, a letöltés lassúsága komoly akadálya a steamnek. Ha 1MByte/sec lenne a letöltési sebesség, és mindvégig tartaná is ezt, akkor is 2 óra 16 perc lenne a letöltése egy 8 gigás játéknak.. :( De nekem nem jön annyival sem.
2012. ápr. 30. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!