Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Virtualboxban nem találja az...

Virtualboxban nem találja az XP SP2 a vga-t (? )

Figyelt kérdés

64 bites WIN7-et használok, és mellé tettem virtualboxba az XP SP2-t, és az nVidia telepítője (már több driver verzióval is kipróbáltam) azt írja, hogy nem talált kompatibilis hardvert, továbbá az eredeti msi (N560GTX-Ti HAWK) telepítő cd autorun programja nem ajánl fel kompatibilis drivereket, pedig ugye van megfelelő

másik feltűnő dolog, hogy a geforce.com sem ismeri föl, az auto detect funkcióval

további észrevétel: az eszközkezelő nem ismeri föl az alaplap chipsetet sem, pedig telepítettem mindent a gigabyte cd-jéről


ötletek?



mégegy kérdés:

merevlemez meghajtót hogyan tudok elérhetővé tenni? az optikaival könnyedén megoldottam, de nekem fontos lenne, hogy a HDD-t el tudjam érni a virtuális rendszerből is, de eddig sajnos ez nem sikerült.


tudtok esetleg ebben valamit segíteni?


2012. márc. 26. 20:26
 1/5 anonim ***** válasza:

A Virtual Boxon keresztül nem tudod a valódi grafikus kártyád használni hanem a Virtuál Box emulál egy grafikus kártyát,ezért nem ismeri fel az Nvidia driver,mert lényegében nem nvidia kártyát használsz a virtualbox-ban,hanem egy virtuális,emulált kártyát.


A merevlemezt nem vagyok benne biztos hogy tudod elérni VirtualBox-ban,most megakartam nézni de valamiért nem indul el..Minden esetre úgy emlékszek hogy a virtuális meghajtó beállításaiban a megosztás (share) menüpontban betudod állítani hogy melyik könyvtárakat osztod meg,szóval melyik könyvtárakat lehessen elérni a Virtuális Meghajtóról.Meghajtókat mint C:\,D:\..stb nem vagyok benne biztos hogy hozzá lehet adni,de a meghajtóról azt a könyvtárt adod hozzá amelyiket akarod.

2012. márc. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
hát köszi, a mappamegosztást én is megtalátam, de elvileg csak dos paranccsal megy, ebből meg az következik, hogy csak parancssorból érhetem el. így meg inkább hagyom...
2012. márc. 30. 16:07
 3/5 anonim ***** válasza:

Régebben amikor használtam,csak annyit kellet csinálnom hogy rá mentem hogy könyvtár hozzáadása,betallóztam és kész.

Utána a VirtualBox-ban az operációs rendszerben hálózati meghajtóként tüntette fel a könyvtárt..Semmi parancs sort nem kellett használjak.


De találtam egy videót róla hogy kell csinálni:

http://www.youtube.com/watch?v=HzgL77r1AB8


Mondjuk nem tudom mit bűvészkedik a videóban a szöveg szerkesztővel és a DOS parancssorral (valóban :?),de tisztán emlékszek hogy semmi parancs sort nem használtam.Csak fogtam,hozzá adtam a könyvtárt a megosztott könyvárakhoz,beállítottam hogy olvasható,írható és a mappa hálózati meghajtóként megjelent és kész.


De majd megpróbálom valahogy működésre bírni és megírni neked hogy kell,Pár hónapja használtam és semmi parancssort nem használtam.Mondjuk én Linux alatt raktam fel XP-t VirtualBox-ra.Lehet ha Windows alatt raksz fel Windows-t VB-re akkor tényleg így szerencsétlenkedni kell vele.

De majd utána nézek,ha találok valamit majd írok.

2012. márc. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sikerült elindítanom a VirtualBox-t,leírom hogy én hogyan osztok meg egy könyvtárat a merevlemez és a Virtuális Meghajtó között parancs sor nélkül:


1 Elindítom a VirtualBox-ot rendszergazdaként

2 Elindítóm a Virtuális gépet és a WIndows XP-t csökkentett módban indítom

3 Telepítem a Guest Addition-s

Felül rá megyek hogy Devices majd Install Guest Additions

Ez letölti majd felajánlja hogy egy virtuális meghajtóba mountolja.Elfogadom,a telepítő elindul,ki választom hogy a 3D Accelerator-t is telepítse.E nélkül nincs 3D támogatás.Feltelepítem.Telepítés közben a Windows vinnyog hogy nincs digitálisan alá írva,veszélyes lehet..stb,nem foglalkozok vele,telepítem.A Windows megint megkérdezi hogy de biztos,azt választom folytassa

4 A telepítés végeztével kikapcsolom a Virtuális számítógépet

5 A Virtuális meghajtóra amin az XP van jobb egérgombbal kattintok majd rá megyek hogy Settings

6 A bal oldalon alul rá megyek hogy Shared Folders

7 Majd utána jobb oldalon rákattintok a kis mappára amin a + jel van.Ki választom a mappát amit megszeretnék osztani a merevelemezem és a Virtuális gép között.

8 Alul kipipálom hogy Automount hogy a Virtuális gép autómatikusan csatolja és figylek hogy a read only ne legyen kipipálva mert akkor csak olvasni tudom a könyvtárat

9 VÉgezetül le OK-zom

10 elindítom a virtuális gépet,az XP-t Normál módban indítom,jobb esetben autómatikusan így indul.


És a kiválasztott mappa a meghajtók között található mint hálózati meghajtó.Meg is tudom nyitni,a tartalmát is,másolni is tudok belőle,bele,törölni tudok benne.Minden tudok vele csinálni.


Na de ezt Linux alatt csináltam,de szerint Windows alatt sem lehet bmásabb.Próbáld meg így ahogy leírtam.

2012. márc. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszi :)

működött

2012. márc. 30. 22:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!