Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excelben hogy lehet ezt...

Excelben hogy lehet ezt megcsinálni?

Figyelt kérdés
Arról van szó hogy ha beírunk egy képletet akkor kiadja a végeredményt a cellában. Na de én egy olyat képletet szeretnék megtudni amit hogyha beírunk akkor nem csak annak az egy cellának az eredményét tudjuk meg hanem hogyha kijelöljük az alatta lévő 14-et akkor azoknak is beírja ahogy húzzuk lefelé a kijelölést. Kicsit bonyolultan írtam le de remélem megértitek.
2012. márc. 25. 19:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Leírtad mit kell csinálni. Megcsinálsz 1 képletet, majd lefelé húzva a többire is érvényes lesz az.


Például egy szorzás, ahol C1-ben kiszámolod A1*B1-et, akkor ha lefelé húzod a képlet eredményét tartalmazó cellát (jobb alsó sarkánál fogva), akkor ugyanúgy kiszámolja C2-be az A2 és B2, C3-ba az A3 és B3, stb... eredményét.

2012. márc. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én így írtam: =Szorzás(A1*B1)és így nem működött de így =A1*B1 így működik úgyhogy még 1szer köszönöm szépen a választ ment a zöld:))
2012. márc. 26. 00:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!