Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Nincs olyan program ami...

Nincs olyan program ami megállapítja h egy Audio CD-n van-e hiba?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősömnek írtam saját mp3as felvételeimből audio CD-t, hogy az autóba tudja hallgatni amiket feljátszottam neki, és egy idő múlva elkezdett akadozni néha nála, és megkért, hogy nézzem meg, és jó lenne egy program amivel ezt gyorsan le tudom ellenőrizni, mert mindet végighallgatni lassú lenne, de az mp3ak meg nincsenek meg, és ezt ki akarom javítani valahogy.

A válaszokat előre is köszönöm!


2009. jún. 13. 23:56
 1/3 anonim válasza:

A gond valószínűleg az CD íróddal lesz. Az audio CD lejátszók elég érzékenyek a hibás, vagy nem pontos pitekre (ezek azon "barázdák", melyeket az író éget a lemezbe).

Ha azonban az íróddal ellenőriznéd, szinte bizonyosan hibamentes lemez lenne az eredmény. Így le is tudod újra "RIP-elni" az zenét, bár ez erősen a minőség rovására fog menni. E célra a javaslom a BonkEnc nevű szoftvert, ingyenesen letölthető/használható:

[link]


Amit tehetsz? Próbáld a lehető leglassabban írni a lemezt. Ha ezt sem segít, és továbbra is ambicionálod a dolgot, új írót kellene vásárolnod. Ez utóbbi esetben javaslom nézd meg a Plextor íróit.

2009. jún. 14. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 ceri ***** válasza:

Tényleg érdemes lassabban írni, főleg zenénél, ha jó minőséget akarsz. Én zenét 4 MP3-at max 8x-an írok.

Általában igaz, minél lassabban írsz annál tartósabb a CD, DVD.

2009. jún. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem az íróval van gond, mert eleinte normálisan működött, és kb 4 hónapra rá kezdett akadozni. Megpróbálom akkor beripelni, és minnél lassabban kiírni, a minősége nem lesz rosszabb, úgyis saját felvétel, és mp3ból írtam ki audióba.

Köszönöm a válaszokat.

2009. jún. 14. 09:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!