Melyikkel könnyebb alapokat csinálni?
"A Reason-nak nincsenek korlátai. Ez
hülyeség. Vst-t sem igényel"
Inkább ez a hülyeség. A vst-ket nem támogatja, ez korlát. A FL is persze, hogy véges, de legalább használhatsz benne u-he hangszereket meg becsületes kompresszor vst is akad a neten ingyen is elég. Persze szívem szerint Ableton Live-ot ajánlanék én ís, mert nekem meg az a kedvenc, de emlékeim szerint a fruity jobb arra, hogy viszonylag jó mederben tartson. És van DrumSynth beépítve, míg nem nagy a hangszergyűjtemény.
"becsületes kompresszor vst"
Leírtam az első hozzászólásomban, hogy a reason nem studioprogram vagy studio-combo. A reasonban bőven elég az a két kompresszor is ami van (én pl csak az egyiket használom). A zenekészítéshez és effekteléshez bőséges lehetőség áll rendelkezésere (gyakorlatilag a fantázi szab határt). Master téren, meg úgyis multicompressort használ az ember (ha akarom összeállíthatom reason-ban is), ami minden normális studióprogramban van. A Reason maximálisan támogatja a studióprogramokkal való együttműködést, amit én előnyösebbnek tartok, mint, hogy olyan programokkal tüzdeljem tele a zenémet, amihez semmi köze nincs a Reason-nak. A Logic Studio amiben masterelem a zenéket támogatja a vst-ket de abban sincs semmi, mert a mastereléshez szükséges effect-választék bőségesen elegendő.
Sokak azt sem tudják mit csinálnak, mert csak benyit egy vst-t és eltekeri azt meg amazt és már cool is. :/
Ők számomra nem állnak túl közel a zenéléshez. Viszont valahol el kell kezdeni, de hiba itt leragadni. "Tovább keéne lépni mert már uncsi a sablonosság, egyedit kéne csinálni." Na milyen programhoz nyúljon az ember? Válasz: Tölsél le még 100 vst-t!
El kell ismerni, hogy 4-es óta nincs már az a jellegzetes "reason sound" mindenben, de attól még egyetlen egy gyártó eszközparkja egybehegesztve. A rewire meg macera, nekem legyen 1 projektben a munka, ne szőrözzünk. Mivel a szekvenszere se túl kezes (Abletonban gyakorlatilag jammelsz és később igazítasz, ha kell), és bukod pl. az U-He ACE szörnyet, a Kontakt szépségeit, az összes komoly romplert, a valódi fizikai modellezéses free okosságokat, a karakteres szimulációkat, a klasszikus hangszerek plugin változatait, és sorolhatnám, marad bármi más. Persze, hogy meg kell tanulni a rád jellemző minimális pluginparkot megőrizni, de ez nem 10 egyívású, hanem max 50, de 50 féle.
A Propellerhead kicsit szembe megy a világgal, de annál nagyobbat kaszál majd, amikor a szakma 99%-a számára tökéletesen elfogadható vst plugin változatait kiadja dobozainak, és esetleg rezsó is tud vst-t majd.
Tisztában vagyok vele, hogy a helyes korlátok jó mederben tartanak. Nekem megvannak a magaméi, amiket választottam, és azok is, amiktől szívesen megválnék. A propellerfejűek mesterséges korlátaira nemet kell mondanom, mert van sok jobb fal, amibe verheti a fejét az ember. :)
Hoppá, a vst-integráció a lehető legjobb úton halad:
Olvastam a cikken. Hát nagyon remélem, hogy kitalálnak valami jó plugin technológiát. A mostaniak sajnos nem (mint ahogy leírtam meg leírták a cikkben is) nem integrálódnak kellő képpen a szoftverbe. Erre én már 4-5 éve rákerestem neten, hogy létezik e olyan, hogy 'reason plugin'. Néztem a Propellerhead honlapját:
Remélem alkotnak valami jót.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!