Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a CRC hiba?

Mi a CRC hiba?

Figyelt kérdés
2009. jún. 11. 14:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Hibás fájloknál szokott crc hiba keletkezni, úgy tudom. Leggyakrabban netről leszedett tömörített fájloknál lehet ilyet tapasztalni. De fájl másolás közben újrainduló gép esetében is létre jöhet crc hiba, az éppen másolt fájlnál.
2009. jún. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Üdv!


Az, hogy amit (feltételezem) letöltöttél, az nem teljesen azonos önmagával, azaz hibásan töltötted le. Ekkor csak az ismételt letöltés szokott segíteni. A 'crc' egyébként 'Cyclic Redundancy Check'-et jelent.


Annyit tudok tanácsolni, hogy a WinRar 3.70-es verziójába beépített "Javítás" funkció állítólag (nem próbáltam még!) javítja a hibás részeket.

1. Meg kell adni, hogy hova mentse a javított fájlt/fájlokat

2. Elindul a Javítás

3. Miután elkészül vele a program, a már javított fájlokat vissza kell nevezni eredeti nevükre

4. Ezután vissza kell ezeket másolni eredeti mappájába, a többi közé

5. Lehet kicsomagolni a filmet, programot, ......akármit! És remélhetőleg működni fog.


Remélem tudtam segíteni.

2009. jún. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 ceri ***** válasza:
100%

File daraboláskor, tömörítéskor, adatátvitelkor az ezt végző programok létrehoznak egy ellenőrző összeget (számot).

Összeillesztéskor, kicsomagolásnál, átvitelnél a másik félnél újraszámol a program, és ha a két szám nem egyezik akkor visít, hogy hiba történt.

Az ok lehet valami hardver hiba (pl. RAM, sérült adathordozó), internetnél letöltési hiba.

2009. jún. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 darklight992 ***** válasza:

Ezen az oldalon megtalálod. Vagy ha kérdésed problémád van ők tutira tudnak segíteni:


[link]


Én is Így tudtam megcsinálni a CRC Hiba-t

2011. febr. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!