Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A szamitogepukkel miert igy...

A szamitogepukkel miert igy irjak a szavakat?

Figyelt kérdés
A helyesírási hibák is nagyon zavarók tudnak lenni,de sokan úgy írnak ide kérdést,választ, hogy nincsenek ékezetes betűk a szavaikban. Miért nincsenek ? Ez a divat,vagy trehányság,esetleg lustaságból ? Nem jobb ilyen szöveget olvasni,mint a helyesen írottat,sőt ! Rosszul van beállítva a gépük,vagy nem is lehet az Ő gépével normálisan írni,vagy azt se tudják,hogy kéne átállítani? A Vezérlőpult > Területi és nyelvi beállítások hiányozhatnak a gépükről? Vagy Ők mind külföldiek lennének? Magyarországon miért nem magyarul írnak ? Van ennek valami logikus magyarázata ?
2009. jún. 8. 09:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sokan külföldről írnak, illetve elég sok embernek van külföldi laptopja, mert sokszor olcsóbb, ha az ember más kiosztásút vesz. Persze ennek ez az ára.
2009. jún. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az informatika hajnalán az angol abc-hez volt igazítva minden. Abban pedig nincsenek ékezetes karakterek. Többek között a telex és a távirat is emiatt volt ékezetmentes és fura betűpárokkal kellett "kódolni", ha valaki ékezetes betűt akart átküldeni.

Később se nagyon erőltették a dolgot, emiatt az alkalmazások még ma is sokszor rosszul jelenítik meg az ékezetes betűket.

Ezért sokkal egyszerűbb ekezetek nelkul irni, mint krixkraxokat olvasni.

2009. jún. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, minden asztali számítógépen és laptopon beállítható, hogy a magyar karakterkiosztást használja írás közben. Persze, akinek angol kiosztású billentyűzete van, annak meg kell tanulnia, hogy hol találja az ékezetes betűket, miután átállította a gépet a magyar betűk használatára. Csak sokan szerintem nem állítják át, vagy nem tudják, hogy az ékezetes betűk akkor ugyanott vannak, mint egy magyar kiosztású billentyűzeten.
2009. jún. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Okés ha angol a billentyűzete,de akkor most már míg él ,addig fog ezzel szégyenkezni? Hisz 2000 HUF magasságában már van kifogástalanul használható magyar klaviatúra is a boltokban,rádugni a gépre meg semeddig se tart. Kb ennyi egy egér ára is és ugye ha car az egér hát azt is veszünk egy másikat,azt rádugjuk a gépre,és nem a car egérrel fogunk az élet végéig küszködni.Nem inkább egyfajta igénytelenség ez ?
2009. jún. 8. 10:51
 5/10 anonim ***** válasza:

Én a számítógépen általában ékezetesen írok, de például sms íráskor soha nem használok ékezetet.

Rengeteg dolog van amikor nem használok ékezetet, mert egyszerűen nem lehetséges. Ilyen például a weblap szerkesztés és a program írás. Néha annyira rááll a kezem, hogy sima szöveg írásakor is megfeledkezek az ékezetekről, de szerintem még mindig kevésbé zavaró, mint a pocsék helyesírás... A kérdésedtől hamarabb a falra tudnék mászni. "A szamitogepukkel miert igy irjak a szavakat?"

2009. jún. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Sokan kulföldröl irnak, nem mindenhol olyan könnyen beszerezhetö egy magyar billentyuzet. En most laptoprol irok amin csak 3 fele ekezet van (ä, ö, å), szerinted barhova megyek vigyek meg egy plusz billentyuzetet is csak azert hogy nehany ember ne kössön bele az irasomba? Komolyan nem ertem miert baj ez, ugyanugy olvashato mint ekezettel. Az sokkal nagyobb gond hogy sokan a helyesirast sem ismerik. Peldaul a szemelyes nevmasokat csak mondat elejen irjuk nagybetuvel. A mondatvegi irasjel elött pedig nincs szoköz. Csak hogy en is belekössek valamibe.
2009. jún. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A Windows-ban be lehet állítani a magyar billentyűzetkiosztást. Bármilyen hihetetlenül hangzik is. Én egy olyan laptopról írok, ami Amerikából származik, és külön beszerzés nélkül tudok rajta normális ékezetes betűket írni. Amit be kellett hozzá szerezni itthon, az a hálózati csatlakozó átalakítója volt.
2009. jún. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, miért vagy ezen fölháborodva. Pláne úgy, hogy a sz@art car -nak írod. Hát ez aztán tényleg szép magyar helyesírás.
2009. jún. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ 11:53

Csak az a baj,hogy sok user erről nem is tud.Vannak többen-sajnos-olyanok ,akik ahelyett hogy beállítanák végre a gépüket,inkább magyarázatokat írnak,persze továbbra is ékezetek nélkül.

2009. jún. 8. 13:19
 10/10 anonim válasza:
Én 14 éves vagyok és tudom h miért mindenki ékezet nélkül ír.Méghozzá azért mert aki játszik valamilyen játékkal ott amikor kommunikálnak nem lehet ékezetet írni és rászoknak,a másik pedig mikor valaki MSN-ezik akkor sokkal gyorsabban lehet ékezetek nélkül írni és ugyan úgy meg lehet érteni pl. én is úgy írok ...
2009. jún. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!