Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen linux disztrot ajanloto...

Milyen linux disztrot ajanlotok erre a regi pc re?

Figyelt kérdés

Ubuntu valamelyik fajtajara gondoltam en(kubuntu,xubuntu),de lehet mas is.


Intel pentium3 1ghz

512 mb ram

egy hamisitvany geforce fx5200 kartya,allitolag 256 mb os,de progikkal megneztem es 64 mb-os.

20 gb hdd


Erre a gepre mit ajanlotok?

Eddig xp volt,de most vettem egy nagyon jo notebookot,win7-tel,es nincs mar szuksegem a windowsra ezen a gepen is.

Amugy 1x sem volt meg lunuxom,teljesen kezdo vagyok.

Najo egyszer ket napid hasznaltam MeeGo rendszert.:)


Elore is koszi!

Bocsi az ekezetekert!

Megy a zold kez!



2012. febr. 28. 16:49
 1/6 A kérdező kommentje:
olvastam h van kde kezelofelulet es mas,de ez nem mond nekem semmit.Mit jelentenek ezek?
2012. febr. 28. 16:51
 2/6 A kérdező kommentje:

Jaj igen,es hogyan kell linuxon telepiteni?

Olvasgattam,de olyan,mintha kinaiul olvasnam.

2012. febr. 28. 16:52
 3/6 A kérdező kommentje:

Most xp van a c meghajton,es most a linuxot pl a d re telepitsem(mert csak kiprobalni akarom?Ugy eltudom inditani a c-rol az xp-t es a d-rol a linuxot?


Amugy ha bejon majd a linux,akkor cd rol feltelepitem rendesen a c-re csak a linuxot,de igy kiprobalni jo ha a d-re rakom?Es ha nem tetszik,akkor ha elinditom a c-rol az xp-t akkor azalol le tudom torolni a linuxot?

2012. febr. 28. 16:56
 4/6 vagyokakilehetek ***** válasza:

nekem mandriva linux volt fent hasonló vason,

tökre olyan mint a winfos.


[link]


tessék próbáld ki

2012. febr. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Először is én Debiant ajánlom. Menni fog ezen a konfigon. Sima Ubuntut nem ajánlom, mert a Unity felülettől meghal ez a géped, Kubuntut anno próbáltam, eléggé bugos volt, de meg lehet azzal is küzdeni.


Viszont pár dologban tévedésben vagy.


Linux alatt nincsen c meg d meghajtó, az DOS/Windows világban van csak. Linux esetében ez úgy néz ki, hogy kap egy rendszermeghajtót, nyilván ez lehet abból ami neked a c vagy a d volt, kérdés akarsz-e hagyni XP-t, bár szerintem a 20 gigás vinyódon ne hagyj, úgyis ott a win7-es laptop, a másik meghajtót meg csatolni lehet a file rendszerhez a mount paranccsal, de ma már ez automatizált, a lényeg hogy pl. /media/hda2 vagy /mnt/hda2 elérési utakon szoktak ezek lenni, Debiannál Gnome ablakkezelő esetén a Start menü melletti rendszer menüben is megtalálható. És persze nem árt egy 1-2 gigás swap partíció is, ez olyan mint a windows lapozófile, én 2 giga ram mellett nem szorítottam ilyennek helyet a vinyón, neked 512 mega rammal jó lenne.


A Debiant itt tudod leszedni:

[link]


Vagy ha van DVD meghajtó a gépben, inkább itt:

[link]


CD-ről még nem telepítettem, DVD-nél biztosan állíthatom, hogy a ...DVD-1.iso-t elég leszedni, hiszen miután telepíted a rendszert, csomagkezelővel úgyis le lehet szedni bármit, ami kell netről.


A telepítés hasonlóan zajlik, mint Windows esetén, beteszed a CD/DVD-t, bootolsz róla, majd követed a telepítő utasításait. Ami lényeges, a particionálás, az előbb leírtam, hogy kell egy rendszermeghajtó. Ha neked ez az, ami a D volt windowsból, előtte mentsd el arról az adataid, le kell ugyanis formáznod, így az adatok elvesznek róla. Ezzel vigyázz! Amúgy nem rémlik, hogy bármi bonyolult lenne egy Debian telepítésében. Ha kész, a grafikus felülettel könnyen megbarátkozol(Debiannál az alap a Gnome), ha a többet akarsz tudni, olvass doksikat.

2012. febr. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért lehet némi probléma például a hangkártya felismerésével.

Nekem is Debianom van, és szeretem.

2012. febr. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!