Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ébresztő program PC-re?

Ébresztő program PC-re?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tudnátok nekem olyan programot mondai ami ugy működika gépen mitn egy ébresztőóra tehát egy adott ídőben bekapcsola gépem és elkzd lejátszani egy számot amit én raktambe. És ne olyat h ide menjek bea biosba meg itt állítgassak emg nem vagyok ilyen gépmester :D
2012. febr. 20. 18:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Kikapcsolt állapotban a BIOS-on kívűl semmi sem működik! BIOS-ban talán van ilyen funkció (újabb Lapoknál biztosan)
2012. febr. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 2xSü ***** válasza:

Kikapcsolt állapotban az alaplap egyes részei továbbra is áram alatt vannak. De a processzor, memória nem.


Tehát egyedül az alaplap tudja bekapcsolni a gépet, amit BIOS-ból lehet beállítani. (Feltéve, ha van ilyen opció a BIOS-ban.) (Meg még van egy hálókártyás megoldás is, de az még kevésbé vezet téged a megoldáshoz.)


Szoftver erre nincs, hiszen mivel éppen ki van kapcsolva a gép, nem tudna futni.

2012. febr. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Feladatütemező a barátod, de a gépet nem kapcsolja be. A feladatütemezőben be tudod állítani, hogy mikor indítsa a zenelejátszódat és ha az elég profi, akkor tudod paraméterezni, hogy valami konkrét számot játsszon vagy netes rádiót...
2012. febr. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 2xSü ***** válasza:
(Szoftver azért nem tudja megoldani ezt, mert kb. olyan lenne, mintha olyan funkciót keresnél a telefonon, ami SMS-t küld, ha nincs hálózat. Mivel nincs hálózat, ezért nem tudna SMS-t küldeni. Remélem így érthető a probléma. Szoftver azért nem tudja felébreszteni a gépet, mert mivel ki van kapcsolva, nem futnak rajta szoftverek.)
2012. febr. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 2xSü ***** válasza:
#3: Még feladatüzemező sem kell, elég betenni az Indítópultba a megfelelő parancsikont. Igaz minden induláskor elindítja a lejátszást, de azt hiszem ez a legkisebb probléma.
2012. febr. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Azért írtam, hátha nem kapcsolja ki a gépet :)

Nekem most vmi EFI van BIOS helyett és abban semmi ilyesmi opció nincs, kb. boot-sorrendet meg dátum-időt lehet csak benne állítani :s

2012. febr. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 2xSü ***** válasza:
Nekem három laptopom volt az elmúlt években, de mindegyikből hiányzott ez a BIOS funkció.
2012. febr. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 NetBoy85 válasza:

Hogy tévedés ne essék, van hozzá program PC-re. De asszem hibernálja a gépet, és abból ébreszti fel megadott időpontban a pc-det + elindítja a zenelejátszót, ha kéred, hogy felébredjél. xd Én anno próbáltam használtam is és jól szuperált. :)

A program neve: Auto Power-on and Shut-down


Megtalálhatod a neten, bár fizetős, de van rá mód, hogy lecrack-eld, hogy kipróbálhasd a teljes változatát. XD

2012. júl. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Feladatütemező nagyon jó megoldás

,de teljes kikapcsolásból nem megy,csak ha be van kapcsolva.

(Ha nem vagy bejelentkezve felhasználóként van oylan opció is pl hogy akkor is fusspn az ütemezés.

2012. júl. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!