Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudok telepíteni Xp-t...

Hogyan tudok telepíteni Xp-t az Asus X101 netbookomra?

Figyelt kérdés
A probléma a következő: 2 óra ultraszopással sikerült bootolható formába hozni az xp-t a pendriveról, de aztán a telepítőben kiírja hogy a si31142.sys fájl hiányzik. Azt megtudtam, hogy valami buzeráns SATA driver hiányzik, de hiába másoltam be a fájlokat a telepítőbe, semmi sem változott. Floppy meghajtóm nincsen. KÖNYÖRGÖM SEGÍTSETEK!!!! ADJATOK LINKET, ÍRJATOK LEÍRÁST, KÖNYÖRÜLJETEK RAJTAM!
2012. jan. 31. 20:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem elég, ha bemásolod, bele kell integrálni. Utána gyárts belőle pendrájvot.


[link]

2012. jan. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mibe integráljam be és miből csináljak pendrivet?
2012. jan. 31. 20:41
 3/9 anonim ***** válasza:

Windows XP telepítőjébe. Hogy lemez kell, vagy ISO, vagy csak maguk a fájlok, azt nem tudom kapásból megmondani. Valószínűleg többféle lehetőség is van.


Az nLite csinál neked egy módosított windows telepítőt, ami már telepíti a te SATA driveredet is. Ebből csinálj pendrájvot.

2012. jan. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Megcsináltam, de a hiba ugyanaz....
2012. jan. 31. 20:57
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet a BIOS-ban a SATA vezérlőt IDE kompatibilis módba állítani?
2012. jan. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Alapból IDE-n van, olyan hogy SATA nincs is a BIOS-ban
2012. febr. 1. 18:01
 7/9 anonim ***** válasza:

Akkor

1. hogy a csudába kéne neki SATA driver?

2. mi a búbánatot próbáltál beleintegrálni?


Inkább úgy tűnik, hogy rossz/hiányos lemez(kép)ből készült a rendszerindító pendrájvod, vagy maga a program hülye, ami az átalakítást végezte.


Keress egy SP3-mal integrált tiszta, érintetlen MSDN képet, és azt rakd fel. A pendrájvvá alakításnál pedig próbálj többféle programot, ha szükséges.

2012. febr. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Még egy tuti módszer, persze ehhez is kell egy rendes windows telepítő.


1. "A" pendrájvra raksz egy Linux Live CD-t. A CD megnevezés ne zavarjon meg, ez segít: [link]


2. "B" pendrájvra felmásolod a windows CD i386 nevű mappáját.


3. "A" pendrájvról elindítod a gépet, szükség esetén GParted programmal particionálod a vinyót. Legyen egy (akár átmeneti) FAT partíció a lemez végén, amibe bemásolod "B" pendrájvról az i386 mappát. De ne ő legyen az aktív (boot) partíció.


Megjegyzés: Elég nagy pendrive esetén (2+GB) "A" és "B" lehet ugyanaz.


4. Az 1. pontban linkelt programmal (vagy bármi mással) csinálsz egy MS-DOS rendszerindító pendrájvot. Képet itt találsz hozz: [link]


5. MS-DOS parancssorból a FAT partíción levő i386 mappában futtatod a DOS telepítőt. Ha jól emlékszem, ez a winnt.exe.


6. Innentől gyerekjáték. A telepítés után törölheted a FAT partíciót, és a helyére nagyíthatod a rendszerpartíciót.

2012. febr. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ellenőrizd a biosban a beállításokat,hogy achi e vagy sem.Ha nincs achi akkor az alábbira tippelek:Taknyolt Pistike Winnel próbálkozol.A jó isot linkelem mindjárt.A rufust használt a telepítő elkészítésére.
2017. nov. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!