Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Fruity Loops nevű zene szerkes...

Fruity Loops nevű zene szerkesztőhöz tudtok jó plugineket hozzá?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A Fruity Loops nevű zene szerkesztőhöz tudtok jó plugineket? Aki tud az írjon már párat. Nagyon meg köszönném. És ha dobna hozzá egy letöltési linket is. Az még jobb lenne.:) Köszönöm előre is.

2012. jan. 30. 18:29
 1/3 zeronibble ***** válasza:
Főleg milyen stílushoz?
2012. jan. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Techno, disco. ilyesmi stílusra gondoltam. Dobminták, basszus, szintetizátor stb.. gondoltam
2012. jan. 30. 20:08
 3/3 zeronibble ***** válasza:

Véletlenül mozgok elektronikus stílusokban. :) A soundcloudon gepzene vagyok én, hallgass meg ha érdekel ki ez az okos... :)

Szóval... Nem FLben nyomom, hanem Ableton a világom, de ritkán használom a beépített dolgokat. Csak a kompresszorát szeretem igazán. VST hangszerek közül sok-sok satnya szerzet után megálltam az U-He Zebra nevű csodánál. Ezt megéri megszokni, szinte mindent rajta csavarok össze, még kicsit túl sokszor is. Hangminta-könyvtárakat nem szeretek használni, meg ahányszor samplerhez nyúlok, mindig az van, hogy az eredménynek semmi köze a kiinduló anyagokhoz. Jó bindzsizni vele, és jobban megtalálod a saját megszólalásodat kicsivel több játék "árán". Nem térítelek, csak így látom, nem biztos, hogy így kell mindenkinek... :)


Külön dobra való hangszerek közt sose találtam jobbat az általánosaknál. Mondjuk Abletonban könnyű a Drum Rackben dobot faragni vegyes hangszerekből, nem tudom FL hol tart ebben a 6-os óta.


Rohadt kövér basszusokat lehet tekerni a szintén U-He gyártmányú, Ace nevű szörnyszülöttön. Természetesen csak használati utasítás segít kihasználni ezeket is. Angol nem tudom mennyire gáz.


Effektezni alig szoktam, többnyire kompresszor emelni az átlagszintet meg tranzienseket formálni és valami kellemes saturator megfogni a rövid csúcsokat. Ekvalizer rendet rakni a basszusokban, meg elég sokszor duck a kickkel a basszuson, vagy multiband duck masteren kickkel. Néha több delay több buszon. Ebből mindből csak kipróbálások sorozata után dől el, hogy neked melyik a jobb. A beépített dolgok sokszor bőven elegendők dance és szomszédjai eszközparkjának, ha kézhez állok.


Filterek... Fontos külön kitérni rá. Igazán jól teljesítenek a Zebra sajátjai, és jár hozzá a Zebrify nevű effekt, ami egy Zebra bemenettel és oszcillátorok nélkül, tehát bármin használható a Zebra saját szűrő-arzenálja. Piszok jók még a FabFilter cuccai is.


Torzító/shaper/saturator szintén kiemelt terület, nekem a FuncShaper ideális.


Hirtelen ennyi, majd mondd, mire lenne szükség!

2012. jan. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!