Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudom megnézni részlete...

Hogyan tudom megnézni részletesen, hogy egy video fájlnak mik a tulajdonságai, mi a tömörítési kódolása?

Figyelt kérdés
Itt most nem arra gondolok, hogy avi, hanem hogy azon belül milyen kódolású. A DVD lejátszóm az egyik avi-t lejátsza, a másikat nem, és nem értem, hogy miért. Gondolom a tömörítés lehet más, de fogalmam sincs, hogy azt hogyan nézzem meg, és milyen programmal mivé konvertáljam át. A dvd-re rá van írva, hogy divx-et lejátszik, így gondoltam a video biztos xvid, ezért nem játsza le. De pl Virtual dubbal átkonvertáltam divx 5.2.1-es formátumra, és nem játszotta le azt sem. Már ott tartok, hogy kiba*zom a lejátszót az ablakon.
2012. jan. 29. 19:05
 1/10 legendavagyok01 ***** válasza:

Én a Format Factory-val szoktam konvertálni.

Ott a Haladó/Média fájl információ alatt mindent meg is lehet nézni egy fájlról.

2012. jan. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És miért van, hogy átkonvertálok egy nem lejátszható fájlt divx-re (a dvd lejátszómon ott van, hogy divx), és cseszi lejátszani?
2012. jan. 29. 20:20
 3/10 anonim ***** válasza:
Próbálj konvertálni xvid-del.
2012. jan. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja bocs..."biztos xvid"...akkor nincs ötletem.
2012. jan. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 legendavagyok01 ***** válasza:

Én egy rövid videóval (mondjuk 1 perc) szoktam kísérletezni, ha egy lejátszó szórakozik. Egy jó pár kódolással konvertálok, aztán valamelyik majd csak jó.

De megnézheted egy olyan fájl információit (felbontás/kodek), amit lejátszik, és olyanra konvertálod.

2012. jan. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A vicc az, hogy összevetettem több másik videoval, és mindenben megegyezik (a másik is xvid). Időközben sikerült virtualdubbal save as old avi-val átformáznom, csak a hangot nem tudja lejátszani... :(
2012. jan. 29. 20:54
 7/10 anonim ***** válasza:
Na pont erre gondoltam...lehet a hangnál van valami...alakítsd mp3-ba a forrás helyett?
2012. jan. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A hangnál is minden stimmel. Az eredeti verzióban mpeg layer 3-at ír az audióhoz, de amikor átkonvertáltam virtualdubbal old avi-ba, az audionál már pgc-t írt ki, és azt nem játszotta le. Nem tudom hangsávot hogy kell átvariálni mp3-ra :(
2012. jan. 30. 08:32
 9/10 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a FormatFactory-t...
2012. jan. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Letöltöttem, nagyon jó kis program, de abban nem találtam ilyet, hogy cak hangsáv átformálása.
2012. jan. 30. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!