Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Traktord Pro 2-ben, csak...

Igen nemm kérdése:

Traktord Pro 2-ben, csak akkor tudok belehallgatni az adott decken futó számba fülessel, ha két hangkártyám van a gépemben? Simán laptopról, nem oldható meg kontroller nélkül?

Figyelt kérdés

2012. jan. 26. 23:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Neked két csatornára lenne szükséged, egy master (kihangosított) és egy cue csatornára (fejhallgató). Ezt a laptopodba épített egycsatornás sztereó hangkártyán több módon oldhatod meg.

Beállíthatod a Traktorban, hogy azon az egy csatornán egyik oldalt master, másik oldalon cue szoljón monoban. Hátránya egyértelmű, nem lesz sztereo kimenet.

Ha csak mixet akarsz készíteni, akkor beállíthatod a laptop egy csatornájára a mastert és a cuet is. Így ugyan a master mellet fogod hallani a cuet is, de a felvételnél csak a mastert rögzíti a program, így a felvétel tökéletes marad. Ez legjobb megoldás, ha nem akarsz élőben zenélni.

Nekem sikerült a laptopom egy csatornáján lévő beépített hangszórót és fejhallgató kimenetet függetleníteni egymástól. A Traktorban beállítottam a mastert a 'Hangszórók / Fejhallgató' a cuet pedig a 'Kommunikációs fejhallgató' csatornára. (Nem tudom miért szerepel ez a két hangeszköz külön a gépemen!) A végeredmény katasztrófális lett! Ugyan bár külön szóltak egymástól a beállítások szerint, de hangjuk borzalmassá vált és halká, mintha zárlatossak lettek volna. Nem is sikerült visszaállítanom, csak a laptopom újraindítását követően. Ezt a megoldást nem ajánlom, tönkre teheti a számítógéped. Ha mégis sikerülne beállítani sem lenne értelme, mert a laptop hangszórói nem fognak jó élményt nyújtani.

A tökéletes megoldás mindenképp egy külső hangkártya beszerzése. Szerintem elég, ha kezdetben veszel egy egycsatornás USB-és mini hangkártyát és máris lett két különálló sztereó kimeneted. Nem drága a beszerzése, egy-két ezer forint, ami a gyakorláshoz elég hangerőt nyújt elégséges minőségben.

2012. jún. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!