Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van olyan program, amivel fel...

Van olyan program, amivel fel lehetne törni egy csomagolt file-t?

Figyelt kérdés
Már napok óta töltöttem egy filmet, és most derül ki, hogy kóddal van levédve, na, de én honnan szedjek kódot? Egyszerű .zip, nincs valami program, ami feltörhetné?
2009. máj. 24. 18:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Van sok ilyen program, csak az a gond velük, hogy nagyon sokáig tart feltörni velük.

Ugyanis dolgozhatnak ezek egy szótár fájl alapján (dictionary attack), ahol szavak vannak letárolva és azokat végigpróbálva a jelszóval védett fájlon, és dolgozhatnak brute force (nyers erőszak) módszerrel is, amikor is az abc-nek megfelelően a kiegészítő jelekkel egyetemben elkezdik végigpörgetni betűnként az összes variációt. Attól függ, hogy milyen hosszú a jelszó, ha három karakter, akkor pár másodperc alatt is meglehet, 8 karakternél hosszabb jelszóval nem érdemes foglalkozni, olyan sokáig tartana feltörni.


Progik:

Cain

Brutus


Egyébként pedig egyszerűbb lenne megkeresni, ahonnan letöltötted, hátha van valami fórum, ahol írják, hogy mi a jelszó.

2009. máj. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszi szépen a választ!


Most néztem utána, hát nem találtam semmi biztatóra...kiderült, hogy ez úgy működik, h én fizetek, ők meg küldik a kódot.


Szóval, ha lesz időm próbálkozom tovább. Talán van, amin elindulhatok, de kicsit félek, hogy hosszú lesz a kód, mert azok alapján, amit olvastam: ez egy mondat befejezése. Azt fogom, hogy majd egy egy szótárfile-hoz hozzá írok még, és hátha bejön.

2009. máj. 25. 17:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!