Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Wine-al jól mennek a windowsos...

Wine-al jól mennek a windowsos játékok?

Figyelt kérdés
Tettem egy Linux Ubuntu 11.10 et a gépemre. Telepitettem a wine nevü programot és felszeretném rakni a fifa 12-t. Fog olyan jól menni mint windowson ment ?
2012. jan. 7. 22:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Annyira nem, picit rosszabb lesz de TALÁN el fog futni. Én Ubuntu 11.04-en futtattam WoWot Wine-nal, az szépen futott.
2012. jan. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A FIFA nem fog menni vele sehogy, mert túl sokat "eszik".
2012. jan. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem valószínű.

A linux nem játékra való.

2012. jan. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
milyen teljesítményű játékok mennek jól?
2012. jan. 7. 22:59
 5/12 anonim ***** válasza:
wine nem jó a multiplayerhez, mert 3x jobban laggol mint a windows
2012. jan. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
1 vagyok. Nekem a wow atlag 80 fpssel ment, sima ketmagos amd, 4gb ddr2 es hd4850 ddr3.
2012. jan. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Úgy képzeld ezt el, hogy a windowsos játékok a windows "nyelvén" beszélnek, a linuxosak meg a linux "nyelvén". A két nyelvnek más a szókészlete és néhol a nyelvtana is. Az ilyen programoknak, mint a wine, "tolmácsolniuk" kell a program és az operációs rendszer között. Nem tudom, hogy a wine egészen pontosan mit csinál (informatikusként illene tudnom :P), de biztos, hogy egyrészt elveszi a processzor kapacitásának egy részét a játéktól, másrészt nem tud mindent tökéletesen "lefordítani". Az előbbi miatt a játék egy kicsivel lassabb lesz, az utóbbi miatt pedig nem biztos, hogy fog tudni egyáltalán futni. Egyet mondhatok: meg kell próbálni.
2012. jan. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Menni lehet hogy fog, de nem lesz olyan jó a teljesítménye tapasztalataim szerint. Team Fortress 2-zni akartam rajta egyszer, és elég lassúcska volt. Más programokkal is próbáltam, legjobb példának az OpenArena című Quake3 klónt tudnám mondani, amit Linuxra és Windowsra is kiadtak, és bizony a natív linuxos verzió sokkal szebben futott ugyanazon beállítások mellett.


Ami a FIFA 12 Wine-nal való futtatását illeti, biztatni tudlak, legalább is azt illetően, hogy futni fog. a WineHQ-n az emberek küldözgetik be a tapasztalataikat, és a FIFA 12 platinum besorolást kapott, szóval nagy az esélye, hogy neked is futni fog a program. Sebesség szempontjából már nem írnak olyan jó dolgokat, szóval próba szerencse.


[link]



Egy-két dolog a Wine-ról:

Bár a Wine NEM egy emulátor (WINdow Emulator helytelen, mint rövidítés!), inkább egy kompatibilitási réteg. Bár némi emulációról is van szó, de ez azért annál több.


[link]

2012. jan. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom... De nekem még a PhotoShop CS3 se megy vele. Core 2 Duo 2.2 GHz pocesszor van a gépemben és 2*1 Gb RAM.
2012. jan. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

@ #9


Azt mindig meg kell nézni, hogy mit írnak mások, esetleg mit kell tenni, hogy működjön az adott alkalmazás.


[link]


Ahogy látom a PS CS3-at nem lehet csak olyan egyszerűen működésre bírni.

2012. jan. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!