Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem tudok belépni a...

Miért nem tudok belépni a windows-ba?

Figyelt kérdés

Az a probléma hogy mikor bekapcsolom a gépet, és tölti be a windows-t, akkor felhasználói jelszót kér. De ilyet soha nem hoztam létre a gépen, még ki se próbáltam soha. Most meg jelszóval léphetek be, amiről fogalmam sincs hogy mi lehet az. Felhasználói fiók pedig csak rendszergazda szinten volt, ezt használtam.

Lehet hogy feltörték a rendszert, vagy valami vírus?

(egyébként Windows Xp SP3 Professional-ról van szó)


2009. máj. 23. 12:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez VALÓSZÍNŰLEG vírus miatt van, vagyis külön felhasználói profilt hoz létre a vírus, és ezáltal le is korlátozza a használatot- azaz minden fontosabb "műveletet" csakis rendszergazda végezhet el, egyéb felhasználó nem. Ha be is tudsz lépni valahogy akkor az asztalon egy fekete háttérben egy spyware warning felirat fogad, a víruskeresők rendszerint nem találnak semmit, vagy el sem indulnak. A legegyszerűbb az hogy berakod a telepítőlemezt és újrahúzod a rendszert.
2009. máj. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül.


Nálam is volt már ilyen, de az biztos, hogy akkor jött ez elő, amikor telepítettem egy programot (nem ugrik most be, hogy mit) és ekkor a windowsba létre jött egy új fiók, talán valami .NET -es, és emiatt, hogy több aktív felhasználói fiók lett, jött elő a felhasználói beléptető ablak. Megoldásként töröltem azt a fiókot és visszaált a régi rend.

Nálam a Rendszergazdai fiókhoz nincs jelszó beállítva, vagyis van, de az a jelszó, hogy üres karakter, csak egy entert kell nyomni.

2009. máj. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. máj. 24. 09:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!