Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A registry-t kell visszaállíta...

A registry-t kell visszaállítani? Hogy?

Figyelt kérdés
Egy trial program 30 napig működik, utána nem. Hogyan lehet utána is működtetni?
2009. máj. 21. 20:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha leszeded, újratelepíted és mégsem működik, akkor nem egyszerű.


1. módszer: megveszed :)


2. módszer: újratelepíted a Windows-t minden hónapban, amíg a progit használni szeretnéd.


3. módszer: kerítesz egy feltört verziót bizonyos illegális oldalakról. Sajnos az ilyen programok sok esetben trójait és/vagy kémprogramot is tartalmaz(hat)nak. Körültekintőnek kell lenned, ha erre vállalkozol. Sokszor az ilyen oldalak is fertőzöttek, legyen egy tuti tűzfalad, vírusirtód (A NOD-ot nem különösebben izgatják a trójaiak, emiatt az Avast jobb.) és kémprogramirtód.


Szomorú ügy. Esetleg tudnád pótolni valami ingyenes programmal, ha találsz.

2009. máj. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Olvastam valahol, hogy valamilyen clearnerrel kell a registry-t visszaállítani. Hogy is van ez?
2009. máj. 22. 12:42
 3/3 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a CCleanerre gondolsz. Az nem jó erre tudomásom szerint. Legalábbis nekem csak elszúrt egy csomó dolgot, miután kitakarított. Elvileg a szükségtelenné vált bejegyzéseket kellene törölnie, hogy ne fogják vissza a gépet, de nekem mást is kipucolt, azóta nem piszkálom, nem értek hozzá túlságosan.


Ha nagyon ráérsz, átbogarászhatod a registry-t és törölgethetsz, de általában alaposan eldugják az eféle bejegyzéseket, épp ezért. Szóval nem valószínű, hogy sikerül, és legyél nagyon óvatos, mert ha olyat törölsz, amit nem kellene, sokat árthatsz!!!


Ha nem tudod, hogy juss oda, leírom (Az XP-nél így megy):

Start menü > Futtatás > ide beírod ezt: regedit és okézol > Rámész a Szerkesztésre, kiválasztod a Keresést, majd beírod a program nevét vagy a fejlesztő cégét... Ez percekig is eltarthat, nekem egyszer 5-8 percig nem csinált "semmit", legalábbis nem látványosan, de végül kiadott valami találatot. Aztán tovább keresel és keresel az adatbázis végéig. És ne törölj semmit, amiben nem vagy biztos!!!!! Én nem piszkálnám.


Ezért nem szeretek még kipróbálni sem "lejárós" programot, mert attól félek, hogy megtetszik, aztán meg csak szenvedek. Milyen progiról van szó? Hátha van valami megfelelő, de ingyenes alternatíva.

2009. máj. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!