Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » 8 Gb Ram van a gépemben,...

8 Gb Ram van a gépemben, kikapcsoltam a virtuális memóriát, jól tettem?

Figyelt kérdés
Nem használok nagy memória igényű programokat.Ez kíméli a vinyót is ha jól tudom.
2011. dec. 28. 10:52
 1/9 anonim ***** válasza:
rosszul semmiképpen sem.
2011. dec. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is felesleges a virtuális memória ilyen esetben.
2011. dec. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen ilyen esetekben nincs rá szükéged.(Főleg ha SSD-t használsz).De csak figyelmeztetlek,hogy van néhány játék ami virtuális memória nélkül nem indul el.(Tapasztalatból mondom)De mondjuk ez nem igazán jelent semmit,mert ha kiírja,hogy nincs bekapcsolva a virtuális mem. akkor simán bekapcsolod.
2011. dec. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Esetleg a lapozófájlt kapcsoltad ki, a virtuális memóriát nem lehet, a merevlemezt úgyis használja, csak jóval kevesebbet, mint egy kisebb memóriánál.

Ha mégis, érdekelne hogyan csináltad.

2011. dec. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#4

Igazad van. A lapozófájlt kapcsoltam ki.

Mentségemre sokan keverik, (én is) ezek szerint. :)

2011. dec. 28. 11:24
 6/9 anonim ***** válasza:

XP-ben én már állítottam úgy be, hogy ne legyen lapozófájl, semmi probléma nem volt. Most Win 7 van, és amikor próbáltam ugyanezt, katasztrófával fenyegetett, ha nem hagyok 200 MB-tot minimum, így aztán inkább nem piszkáltam.

/Kissé zavaros terület ez valóban sokan tévesen ismerik, használják ezeket a fogalmakat itt egy rövid leírás, hiteles forrásból:

[link] /

Ebben nem említi a lapozóterületet, de az Everestben a memóriánál szépen mutatja azt is. Azt már csak a rendszer kezeli, esetleg komolyabb tudással elképzelhető, hogy az is módosítható.

2011. dec. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 lindmayer ***** válasza:
a virtuális memória és a lapozófájl egy és ugyanaz a dolog
2011. dec. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

12:16

Rosszul tudod.

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. dec. 28. 12:25
 9/9 lindmayer ***** válasza:
oké, akkor a tanárok is rosszul tudják(informatikai szakközép)
2011. dec. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!