Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Erre milyen programot ajánlotok?

Erre milyen programot ajánlotok?

Figyelt kérdés
Üdv. Kezelőfelület szempontjából TotalCommander típusú internetes programot keresek, amellyel 2 gép között lehetne fájlokat küldeni oda-vissza úgy, hogy ne legyen észrevehető (legalábbis ne egyen meg 1 GB RAM-ot) a folyamat, ráadásul ne kelljen a fogadó fél beleegyezése a fájlok fogadásához.
2011. dec. 21. 22:36
 1/5 2xSü ***** válasza:

A legegyszerűbb, ha valamilyen szabványos megoldást használsz. A legeslegegyszerűbb a mappa megosztás. A fogadó gépén kell megosztani a mappát, és a küldő gép ezután el tudja érni annak a tartalmát. (Akár intézőből, akár TC-ből, akár bármilyen fájlkezelőből, ami képes a hálózati megosztásokat kezelni. De ha a küldő gépén hozzárendelsz meghajtó betűjelet, akkor gyakorlatilag bármilyen program használni képes a másik gép mappáját.)


(Persze a másik gép közreműködése mindenképpen szükséges.)

2011. dec. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 2xSü ***** válasza:
Ja, az előbbi csak LAN esetén működik jól. Neten keresztül már VPN-el lehet csak használni. De neten keresztül inkább ajánlom az ftp-t.
2011. dec. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nekem ez az FTP-s dolog kellene. elvileg Commanderrel is lehet csatlakozni, de a célgépből kellene elvileg FTP-szervert csinálni, amit nem vágok.
2011. dec. 22. 00:05
 4/5 2xSü ***** válasza:

Windows alá ajánlom a FileZilla FTP szerverét: [link]


(Csak azért ezt, mert ezt próbáltam ki kizárólag, és mivel ritkán használom, de arra bevált, így nem próbáltam mást.)


A szerverprogram beállítása szerintem nem fog gondot okozni. Ha a gép tűzfal mögött van, akkor a router beállításait is ennek megfelelően kell módosítani.

2011. dec. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszöntem szépen.
2011. dec. 22. 09:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!