Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ubuntu telepítési probléma,...

DannyZuko kérdése:

Ubuntu telepítési probléma, segítenél?

Figyelt kérdés

Tegnap megpróbáltam egy nem használt laptopomra feltelepíteni az ubuntu 11.10-et. VLetöltöttem az iso-t, majd cd-re írtam. A laptopon 2 particio volt, egyiket egy xp, másikon nem használt cuccok.


A telepítő elindult, majd kérte a nyelvi beállításokat. Megadtam, majd tovább... Elértünk addig, hogy megtalálta a wifiket. jelszót nem adtam meg egyenlőre, de ezen a ponton tovább jutni nem tudok. itt lefagy a telepítő. Mi lehet a probléma?


A gép egy 1,7Mhz-es proci, 1,5GB ram, 60 GB hdd.


2011. dec. 20. 08:26
 1/8 lindmayer ***** válasza:

a wifi jelszavát nem adtad meg? ha nem, akkor attól még tovább kell mennie(ezt ugyan a legelején is megadhatod)

a felhasználónak nem adtál jelszót? ha nem, akkor talán adni kéne és akkor tovább menne(csak egy tipp)

2011. dec. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajna nem ilyen egyszerű. Adtam már a végén neki mindeféle jelszót. wifi, user stb... de ott ahol írtam, egyszerűen lefagy. már arra gondolok, hogy a gép nem tetszik neki. gyenge és/vagy nem támogatott eszköz valamilye a szemében...
2011. dec. 20. 10:38
 3/8 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy sérült a telepítő fájl/lemez. Töltsd le megint, írd ki megint lemezre... Hátha segít.


(Én régebben egy windows-zal jártam így, 33%-nál tovább nem települt... Bár karcos is volt a lemez rendesen.)

2011. dec. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 lindmayer ***** válasza:

vagy ha tudsz usb-ről bootolni és van egy legalább 1 gigás pendrive-od, akkor evvel a programmal rá tudod tenni és tudsz vele telepíteni(ennél kevesebb az írási hiba, mint a cd írásánál)

[link]

2011. dec. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tényleg jobban jársz ha usb vel telepíted. Cd -ről már nagyon sokszor próbáltam, de midnig szarul írta(m) ki.
2011. dec. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a kis órajelű proci miatt nem települ.
2011. dec. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 lindmayer ***** válasza:
az hogy ez nem 1.7 megahertzes proci az biztos(inkább gigahertz az)
2011. dec. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Természetesen giga akart lenni. Bocsi. Lehet igazság az órajelben is... de már teljesen elbizonytalanodtam. Végső megoldás ként megpróbáltam feltenni tegnap a Lubuntu-t. Na az rámegy még a "kisfiam játéklaptopjára" is... Az sem akart rámenni. az is fagy. elviszem szakihoz. Windowsban jó vagyok. magam is javítok, de ilyet komolyan mondom még nem láttam... szerintem valami hardver betojt a gépben...
2011. dec. 21. 09:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!