Van valami tananyagod kezdő linuxosnak, de windowsban gyakorlottnak?
16 éves Windows tapasztalattal, villámgyorsan megtanultam. Sokkal egyszerűbb, mint a Windows és sokkal letisztultabb.
A GNOME okozott némi gondot, egyébként LibreOffice került az Irodába.
1. válaszoló vagyok:
Nekem is gyorsan ment a megtanulása, bár ajánlott a parancsokkal tisztában lenni, illetve pár dolog működésével.
Szoftverek telepítése nem gáz, amelyik benne van a csomag listában, más szoftvereknél, amik esetleg forráskód formájában vannak, alaposan, pontosan kell követni az útmutatást a lefordításához. Amúgy azt mondom, tapasztalgasd önmagadtól is, persze, el lehet rontani, de úgy lehet a legtöbbet tanulni róla, ha te magad próbálkozol, ha valamiben bizonytalan vagy, ott a fórum.
Van ennek az ubuntu.hu-nak IRC-je is, amit az irc.freenode.net:6667 szerver #ubuntu-hu csatornáján érhető el.
Amúgy előttem szóló említette a Gnome-ot, ami az alap felülete az Ubuntunak, de van pár egyéb is, nekem kedvencem az XFCE, de ott van a KDE (kicsit erőforrás igényesebb, de a Windows Aero-ja sehol nincs hozzá képest), LXDE, és vannak egyéb asztal környezetek is.
XFCE és LXDE nagyon gép barát környezetek, nem kell erős gép nekik.
Nem tudok jó tananyagot sajnos. Szerintem próbálgassad, és ha valami kérdésed felmerül, keress rá, a neten találsz segítséget. Maguk a programok elég jól dokumentáltak, néha magyar dokumentáció is van, csak rá kell keresni a program nevére.
Egyébként én annak idején (6 éve kb.) két könyvet használtam, az egyik: Molnár Hajnalka: A Linux alapjai, a másik meg egy Műegyetemi segédlet: Bevezetés az SZM-4 számítógép UNIX operációs rendszerébe. Utóbbi 1983-as kiadás, az előbbi is eléggé elavult ma már, és egyébként se valami jó könyv, úgyhogy ezeket nem ajánlanám.
Köszönöm az eddigi kommenteket és várom a többit is ha valakinek akad még építő jellegű kommentje...
Magam is úgy gondoltam, hogy majdcsak kitapasztalom és szerintem menni fog az, pláne hogy nem vagyok kezdő felhasználó. Windowsban erős vagyok, de linuxot még nem piszkáltam. Tuti nem lesz gond a pár alap dolog, de a komolyabb dolgok már nem lesznek olyan egyszerűek gondolom. pl egy mac adress cím lekérés, dns gyorsító tár ürítéss, stb. stb. stb. amik windowsban már rutinok.
Ubuntuhoz általában OpenOffice-t szoktak letölteni, de azt tapasztaltam,hogy kiválóan fut a Linux-hoz készült LibreOffice.
A GNOME 80 MB-s régi notebookon is kiválóan működik, de én még háttérképet is feltettem.
Nekem a legfurcsább eleinte a pentdrive kezelése volt, illetve a másolás-beillesztés a Dokumentumok között, valamint a Mentés. De már megszoktam.
Ezt én kérdeztem, vannak benne jó linkek.
http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__2..
Ha tudsz angolul és nem félsz a parancssor használatától (vagy egyenesen szereted és igazán karakteres felületen érzed magad biztonságban), akkor olvasd el ezek közül valamelyiket:
* rövidebb: [link]
* több: [link]
Mondjuk ezekkel inkább csak hatékonyságot nyerhetsz; úgy értem, hogy ha pl. 50 fájlt valamilyen szabály szerint át kell nevezned, az parancssorból (azaz terminálból vagy konzolból) könnyű, de grafikus környezetben is megoldható, csak macerás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!