Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Exe tömörítés (? )

Exe tömörítés (? )

Figyelt kérdés

Hali :D

Tanácsokat szeretnék kérni,azzal kapcsolatban, hogy milyen jó exe titkosító programokat tudnátok ajánlani, amit nagyon nehéz visszafejteni,mert én semmi jó-t nem találtam

Ezeket már ismerem:

upx(persze megváltoztatott kulcsokkal hogy gyári upx ne bontsa),mpress,tElock,aspack,themida

És hasonló LZMA algoritmusokkal tömörítő programokat simán visszabontok

Szóval ha valaki tud valami jót kérem ossza meg velem :D

Vagy esetleg olyan is jó hogy az említett tömörítő programok által tömörített ájlba belepiszkálnék, hogy ne nyíljon simán, mert láttam már olyan asprotect-et ami kézileg lett (úgy gondolom hexában) módosítva,és sima bontókkal semmire nem megy ellene az ember

Szóval köszi előre is :)


2011. dec. 16. 22:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Én a helyedben valamelyiknek a forráskódjából indulnék ki, és megtűzdelném pár finomsággal, hogy a szabvány visszafejtők ne boldoguljanak vele. Ha jól tudom, pl. az UPX forráskódja letölthető. Írd át egy kicsit.
2011. dec. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi, nem tudnál adni egy linket?

Én nem találtam

2011. dec. 17. 09:16
 3/6 anonim ***** válasza:

[link]


Kell hozzá ez is:

[link]


De ezek mind ott vannak az upx oldalán kint a jobb szélen.

[link]

2011. dec. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi, és akkor ebben mit kéne módosítani hogy ne omoljon össze az egész de ne bontsa más sima visszafejtő?
2011. dec. 17. 10:47
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez teljesen a fantáziádon múlik. Ha otthon vagy a témában, és azt mondod, hogy simán visszafejted bármelyiket, akkor nyilván van némi programozói tudásod. Ha nem vírust írsz, akkor nem is értem, hogy mi szükséged van ezekre. Ha mégsincs programozói tudásod, akkor Google, MSDN, és próbálgatás. A profik is így kezdik.


Hogy konkrét tippet is adjak -- anélkül, hogy láttam volna a forráskódot --, valahol kell lenni egy olyan résznek, ahol az upx-szel csomagolt fájl formátumát tárolja. Fejlécek, kibontási algoritmus stb. Már ha a fejlécet átrendezed kicsit, akkor más lesz a fájl fizikai szerkezete. De ha durvábbat akarsz, akkor cseréld le a tömörítő algoritmust egy általad megírtra. Akkor már nem sok köze lesz az eredetihez.

2011. dec. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem kézzel írom rá a bontókat, hanem egy programmal bontok, ha szükséges kicsit módosítok, visszaírom eredeti állományra ha lehetséges, és vissza bontom, egyébként nem vírust fejlesztek :D

Ha azt tudnám hogy hogy kell egy olyan vírust csinálni aminek értelme is van(nem venné észre az első elé kerülő irtó akkor ezzel sem lenne problémám úgy gondolom :)

Nagyon köszi az eddigi segítséget!

Megpróbálom innentől én megoldani!

2011. dec. 17. 12:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!