Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hová tűnt a GYORSSZÖVEG...

Hová tűnt a GYORSSZÖVEG funkció a Word-ből?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat használtam régen és az új word-ben egyáltalán nem találom, hol lehet, pedig sokszor egész sűrűn ismételt mondatokat nem kéne leírnom, ha lenne ez a funkció.

2011. nov. 17. 14:50
 1/7 2xSü ***** válasza:

Már nem emlékszem, hogyan is volt a gyorsszöveg a Word régebbi változataiban, de ez talán használható:


Fájl > Beállítások > Nyelvi ellenőrzés > Automatikus javítási beállítások gomb > Automatikus javítás fül…

2011. nov. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, átmeneti megoldásnak jó. Nem igazán tetszik az új word, hülyeség volt sok billentyűparancsot is megváltoztatni.
2011. nov. 17. 15:13
 3/7 2xSü ***** válasza:
Akkor telepítsd fel a régit…
2011. nov. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Melóhelyen nem lehet sajnos.
2011. nov. 18. 16:06
 5/7 anonim ***** válasza:
ez kell neked ebe szerintem be ne lesz [link]
2011. nov. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 acappella válasza:

- Kijelölöd a kívánt szöveget.

- Beszúrás menü

- Kész modulok

- Kijelölt rész mentése a kész modulok gyűjteményébe

- A „gyűjteménynél” kiválasztod azt, hogy „kész szöveg” (a többi opcionális!)

- Miután elmentetted, a szöveg beírásának elkezdése után felajánlja a gyorsszöveget.

Igaz, hogy gyorsbillentyűt nem lehet megadni, emiatt nem olyan jó, mint a régi verzióban, de a semminél jobb!

2017. jún. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 BerciApó válasza:

...ha még valaki jár erre...

nekem is volt dolgom a Word6 "gyorsszöveg"-ével, és eltartott egy darabig, míg helyettesíteni tudtam. A w6-os úgy működött, hogy beírta az ember az 1-2 betűt, és ha utána megnyomta az F3-mat, megkapta helyette a választott (nyilván hosszabb, stb.) szöveget.

Egy kicsit a gyorsírók rövidítésére hasonlít a dolog, de itt maga készíti az user a rövidítéseket, és a Ctrl-F3-al felveszi a listába.

Felmerült (itt és máshol is) az aut. javítás mint alterna...

Az viszont cserél akkor is, ha nem kéne...(ezért kell az F3)

Innen már csak 1 lépés a megoldás, azóta is használom:

Eszközök / Aut. jav. beállítások

ahol két oszlopban | Hibás | Jó | oszlop található

a nagy trükk, hogy első karakternek egy abszolút nem-használtat kell beírni, mellé a rövidítést, majd Jó-nak a kívánt szöveg.

Nekem pl. a jobb-Alt L(= Ł) vált be.

Pl. Hibás | Jó

Łme - mindenesetre

Egyszerű, mint a faék, ha esetleg spanyolviasz, akkor bocs...

2022. dec. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!