Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mit tehetnék a Minecraft...

Mit tehetnék a Minecraft teljesítményének növelésének érdekében?

Figyelt kérdés

Szeretem még mindig ezt a játékot, de mindig az volt a bajom, hogy komolyan akad. Sokat töltöget a merevlemezem, ami okozza ezt a problémát, sokszor ez teszi élvezhetetlenné a játékot. Ha esetleg nem akad, akkor Optifine moddal akár 40-160FPS-t is tud produkálni (nagy az intervallum, attól függ, hogy hol vagyok, egy szűk barlangban tud igazán gyors lenni)


Az a baj, hogy más programoknál is tapasztalok ilyet. Memóriám nem sok, 2GB, Windows 7 x86 SP1-et használok.

3.00GHZ-es Intel Dual Core CPU-m van, HD2600-as videokártya.


Próbálkoztam RAMDiskkel is, de ugyanez volt a jelenség. Borzalmas teljesítmény, még ha maga a RAM gyors is, gondolom lapozófájlra került ő is, így megint csak a HDD-t nyúzta. Háttérben semmi olyan nem fut, aminek ezt tennie kellene. Mit tehetnék? Sajna más programoknál is néha borzalmas, pl. 3ds max néha ilyen töltögetés közben rettenetesen meg tud akadni kisebb részletességű modelleknél is, de lényegében mindenre el tudom ezt mondani. Persze, valamennyire ez normális, de szerintem az én gépem kicsit "túlzásba viszi". RAMDisk most nem fut nekem, amikor futott is, 128MB-ot állítottam be neki, mert 2GB-ból könnyen kifut az OS. Aztán nem győzi a lapozófájlt használni.


Amikor egyik ismerősöm szerverén játszottam, nagyon szépen futott, hiszen az ő gépén töltögetett a játék, nálam egyáltalán nem. Viszont nem tudom, az internet sebessége (10mbit/s feltöltés) hogy lehet tempósabb a merevlemezemnél? Mert ezt érzem rajta kicsit.


2011. nov. 10. 15:56
 1/4 |Orfeusz| ***** válasza:
A minecraft zabálja a ramot rendesen, ráadásul a win7nek is kell belőlelegalább 1 GB. Szerintem win7en normális minecraftozáshoz 3-4GB ram biztosan kell.
2011. nov. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam apám gépén:

Intel Core2Duo 2.2GHZ, 2GB RAM, Ati X1650 512MB, 500GB WD+80GB Maxtor.

Stabil 50 FPS Full HD-ban az alapjáték, nincs Optifine, vagy egyéb teljesítmény optimalizáló mod fent neki.

2011. nov. 11. 16:03
 3/4 A kérdező kommentje:

Igaz, az ő gépének CPU-ja erősebb, de ennyivel? :O

Videokártyája meg jóval gyengébb.

2011. nov. 11. 16:05
 4/4 anonim válasza:
Helló nekem egy Gtx 980-s i7 4790k 32 gbram os gépem van de még a maxolt gép is kevés ennek a játéknak. Nekem Vsyncba se van sokszor a 60 fps
2015. jún. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!