Hogyan készíthetek újságot (suli) az Adobe InDesign cs4-el?
A használatát neked kell megtanulni, oldalakat lehetne írni arról hogy mit és hogy csinálj.
Amikor új dokumentumot nyitsz, ott tudod megadni az alapadatokat, mint a lap/margók/hasábközök mérete és hasábok száma (a beállításokban persze változtatható utólag.
Ha megvan az alap, két eszközt fogsz a legtöbbször használni: egy T-betű ikonú parancs az eszköztáron: szövegdoboz, amibe szöveg kerül. És téglalap átlókkal berajzolva: képdoboz (előre berajzolható a helye, de nem kell feleslegesen képet tölteni mellé).
Amekkora dobozt húzol az egérrel, annyi helyet tölt ki benne a kép vagy szöveg, ezután már csak fel kell tölteni tartalommal. A többi pedig a design, amit te adsz meg (betűtípus, méret, színek, dobozok elhelyezkedése, szöveg törése, formázása.). Ha kész, akkor pedig pdf-be ki lehet menteni.
De ha a suliba kell, akkor gondolom a programot is tanuljátok használni. Az Adobe termékcsalád jellemzően professzionális tudású és felépítésű programokat takar, aminél tudni kell hogy mi mit csinál, mivel van kapcsolatban és a feladathoz tudnod kell, hogy hova kattints, mit változtass. Ezeken a hiányokon mi nem tudunk segíteni, helyetted megcsinálni. Ha nem megy, keress a neten oktatóvideókat vagy leírások.
Egy suliújsághoz annyira felesleges az InDesign, hogy csak na. Bőven megteszi a Word, vagy a Publisher.
Sőt, az OpenOffice/LibreOffice is.
Persze ha ezt akarod felhasználni, hogy tanulni kezdd az InDesign-t, akkor hajrá!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!