Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Win7en partícionálás?

Win7en partícionálás?

Figyelt kérdés
576GBos partíciót akarom többfelé szedni, de az alap windowsos programmal maximum 290GB-ra tudom a C meghajtót lezsugorítani. Mivel lehetne 80GB-ig tömöríteni?
2011. okt. 26. 00:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Azt javaslom, hogy töredezettségmentesítsd a merevlemezt mielőtt ezt megpróbálod.

Ha ez nem elég, előbb csökkentsd amekkorára engedi, majd csökkentsd ismét. Jobbat nem tudok.

2011. okt. 26. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
más programot nem próbáltál? partition magic és társait...
2011. okt. 26. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Csak akkora méretűre tudod zsugorítani, amennyi adat van rajta. Ha 290GB van rajta, akkor 290GB-ra tudod zsugorítani. Több lépésben meg tudod oldani, de ha mondjuk 200GB jatékot telepítettél, akkor azokat szépen egyesével kell leszedned és áttelepíteni majd az új meghajtóra.

Tehát: lezsugorítod 290GB-ra, a többi részen létrehozol egy partíciót, formázod. Ide átmásolod az olyan adatokat, amik nem telepítésből származnak, illetve uninstallálod a játékokat, nagyobb terjedelmű programokat. Ezután tudod tovább zsugorítani a C-t, illetve lefelé kiterjesztheted a másik partíciót. Azt nem tudom, hogy a W7 lemezkezelője tud-e olyan lefelé kiterjesztést, hogy az adatok megmaradjanak. Ha nem, akkor pl Acronis tud (a Powerquest nekem nem akart menni W7-en). Ha kész, újratelepítheted az uninstallált dolgokat az új partícióra.

Persze mindezek előtt temp könyvtárakat és a lomtárat érdemes kiüríteni.

2011. okt. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ahogy az utolsó mondja. annyira tudod zsugorítani, amennyi adat van rajta de szerintem 1-2GB-ot a gép és hozzátesz illetve a rendszerpartíción mindig vannak nem áthelyezhető adatok. Ezeket nem tudod átmásolni sem és ha ez a vinyó harmadánál van - ez kb akkor ugye 190 GB, akkor ennél kisebbre sem zsugoríthatod. Ezek szabályok, de lehet, hogy tényleg csak az a gond, hogy nem próbáltál másik particionálót...
2011. okt. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!