Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Érdemes átváltani az Uhu...

Érdemes átváltani az Uhu Linuxra, vagy az Ubuntura?

Figyelt kérdés

A lényeg az lenne hogy legyen egy jogtiszta operációs rendszerem.

Miben hátrányosabb az Xp-től?


2009. ápr. 25. 15:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A legnagyobb hátránya az,hogy egészen másképp működik,mint a Windows,és ezt nem egyszerű megszokni.Ma már ugyanolyan grafikus felülete van,mint a Windowsnak,ezért nem nehéz kezelni,viszont nem árt,ha értesz hozzá.Sok fórum van,ahol segítőkész emberek válaszolnak a kérdéseidre.Egyébként nagyon gyors,stabil,megbízható,vírusoktól gyakorlatilag nem kell tartani.Nem töredezik,nem lassul,évekig fixen fut.Nem véletlen,hogy a szerver gépek is nagyrészt linuxosak,hiszen a windowsos allűröktől mentes.


A windows legnagyobb előnye nem magában az operációs rendszerben rejlik,hanem a rá írt programokban.Lehet linuxon is,amit winen,de sokszor nem olyan egyszerű.Viszont internetre,multimédiára,levelezésre nagyon egyszerűen használható a linux is,ahhoz nem kell nagy tudás.


Ubuntu linuxot ajánlok egyenlőre egy külön partícióra xp mellé.Aztán majd eldöntheted,mi legyen,pénzbe úgysem kerül,hiszen linux teljesen ingyenes.


Kezd az ismerkedést itt:


www.ubuntu.hu

2009. ápr. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Telepítsd fel az XP mellé, próbáld ki, és meglátod, hogy megfelelő-e számodra.
2009. ápr. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%

Első válaszoló vagyok.


Ha rendesen kitanulod a linuxot,akkor hatékonyabb eszköz lehet a kezedben,mint a windows,de ez nem kis tudást igényel.


Arra viszont,amire egy átlag,normál felhasználónak kell,arra tökéletesen megfelel minimális tudással.Én sokáig használtam ubuntut,maximálisan meg voltam vele elégedve,azért hagytam fel vele,mert már annyira kötődöm a windowshoz.Évek alatt kitanultam az átlagnál lényegesen komolyabb szinten kezelni,és nem volt kedvem ugyanehhez egy másik oprendszeren is.

2009. ápr. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Melyiket lenne érdemesebb letölteni, az ubuntut, vagy az uhut?

386-ost vagy 64-est töltsem le?

2009. ápr. 25. 16:52
 5/6 anonim ***** válasza:

Ubuntut már próbáltam,azt csak dícsérni tudom.Máskülönben az az egyik legnépszerűbb linux disztribúció.Uhut is dícsérik,azt magyarok csinálják.


Ubuntuból most jelent meg nemrég egy új verzió.Félévente kiadnak egy újat,amire gond nélkül lehet frissíteni,úgy,hogy minden adat és beállítás megmarad.


http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerdes..


[link]


Egy iso fájl fog lejönni,amit nem simán adatként kell kiírni,hanem képfájl írása funkcióval.

2009. ápr. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ha 64 bites a procid, akkor azt; ha nem az, vagy pedig nem tudod, akkor a 386ost.
2009. ápr. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!