Illustrator, vagy Corel?
A reklám gyönyörű szakma, ha olyan helyet találsz magadnak, ahol ki tudsz bontakozni, és nem ölik ki belőled a kreatív inspiráció utolsó csíráját is.:)
A CorelDraw és Illustrator két konkurens program, mindkettő ugyanarra jó, vektorgrafikai szerkesztőprogramok. Ha a szakmában akarsz elhelyezkedni, akkor mindkettőt tudni kell. Nem lehet egyértelműen megállapítani, hogy melyik a jobb. A döntést inkább az alapján lehet meghozni, hogy a Te régiódban melyiket haszálják gyakrabban. Ebben nem tudok segíteni, ha csak nem Romániában élsz. Itt a Corel élvez elsőbbséget, de komoly helyeken elvárják mindkét program ismeretét. Ám az éremnek van egy másik oldala is, hiszen itt mindenhol a Corelt nyomják, és éppen ezért igen nagy a kereslet az Illustratort komolyan ismerő szakemberek iránt.
Nyomtatott reklámokhoz még ismerni kell a kiadványszerkesztő programokat is, ezekből főleg a QuarkXPress és InDesign számítanak. Képszerkesztésben a Photoshop számít etalonnak, ezt is tudni kell mindenhol.
Ha pusztán a gyakorlati oldalát nézzük a dolognak, akkor azt mondom, inkább Illustrator, mert az Adobe termékcsalád része, amiben minden egyes célfeladatra igen hasznos alkalmazást találunk, és ez nagyban megkönnyíti a dolgod.
Például, egy átlagos kiadvány szerkesztéséhez többnyire szükség van vektoriális szerkesztésre, képfeldolgozásra, és ezt össze kell rakni egy kiadványszerkesztőben. Ez 10 évvel ezelőtt nálunk úgy nézett ki, hogy Corelben készültek a vektoros elemek, a képeket Photoshopban dolgoztuk fel, és Quarkban pakoltuk össze. Mivel ezek mind külön gyártók termékei, egy sor technikai mutatványt kellett végrehajtani, hogy egyik programból jól kerüljön át a másikba. Elméletben ismerik egymás formátumait, de ez csak elmélet marad, a gyakorlatban mindig egy sor gubanc adódik, amit az utolsó előtti pillanatokban kell megoldani. Tény, hogy szakmailag jobban fejlődsz, ha a felmerülő problémákra megoldásokat találsz, de határidős munkák esetén ez elég demoralizáló. Ha Adobe oldalon nézzük ugyanezt, akkor Photoshopban készülnek a fotók, Illustratorban a vektoros elemek, és végül InDesignban kerül össze minden, egyik program tökéletesen ismeri a másikat, a felmerülő problémák gyakorlatilag elenyészőek. Az Adobe programok filozófiája igen hasonlít egymáshoz, így nem szükség három dolgot alapokból felépíteni.
Mindent összegezve, én az Illustratort javaslom, Photoshoppal és InDesignnal karöltve. Corelt meg a többit ráér később, főleg, mert a cégek is egyre inkább az Adobe-ra fókuszálnak, és éppen a fentebb említett okok miatt.
Sok sikert kívánok, és ha további kérdésed van, szívesen válaszolok rá!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!