Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Régi Commodore-s játékok nem...

Régi Commodore-s játékok nem léteznek véletlenül interneten, olyan formátumban, hogy ezeken a modern számítógépeken is lehessen velük játszani?

Figyelt kérdés
2008. márc. 6. 12:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
De igen. Létezik több emulátor program is, c64 emulátor, Plus 4 emulátor, Amiga emulátor, amihez letölthetők file-ok, melyek úgy játszhatók le, mint a régi gépeken.
2008. márc. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem vagyok egy számítógépzseni, úgyhogy azt sem tudom, mi az az emulátorprogram. Esetleg meg tudnád írni, hogy hogyan keressek rá, vagy mit írjak be címnek? Vagy nagyon bonyolult?
2008. márc. 6. 13:18
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
WWW.origo.hu
2008. márc. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Bocs az előző is én voltam,csak véletlenül elnyomtam.Szóval www.origo.hu - Szoftverbázis - Játékok - Retro,remake.Itt rengeteg régi tipusú játékot találsz.Hogy Commodore-os vagy nem azt nem tudom mert még ezekből nem töltöttem le.Próbáld ki őket.
2008. márc. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ez tök jó! Köszi! :-))
2008. márc. 6. 14:01
 6/14 A kérdező kommentje:
A Kikstartot is megtalálom valahol?
2008. márc. 6. 14:02
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

www.c64.lap.hu


Itt rengeteg anyagot találsz C64-es témában.

Jó böngészést! :)

2008. márc. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Pár éve használtam a winVICE nevű emulátorprogit. Ingyenesen letölthető.(c64, c128, spektrum, vic20, plus4 - et is ismeri)

Itt megtalálod:

[link]

Ezt töltsd le:

Binary for MS-Windows 32bit (Pentium-optimized): WinVICE-1.22.zip


Kicsomagolás után elindítod. Ha jól emlékszem sokat nem kell rajta állítgatni. Kapsz egy ablakot, amit úgy kell használni, mintha commodore előtt ülnél. load, run meg minden, ha emlékszel még ;)

A játékok a neten pl. .d64 (C64 disk),

.t64 (c64 tape),

vagy .p00 kiterjesztéssel voltak elérhetőek.

Egy ügyes kábellel még a régi 1541-es lemezmeghajtót is sikerült rákötni a pc-re, onnan is be tudta olvasni a játékokat.

A program használata egyébként egyszerű, ha nem akarsz a régi parancsokkal szenvedni, elég a progi ablakára "ráhúzni" a játék fájlt, úgyis elindítja.

Ha van kérdésed, megpróbálok segíteni.

2008. márc. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

[link]


itt talán az öszes létező játék fent van magyar leírásokkal.

Dohi oldala, ajánlom a CCS64 emut.

2008. máj. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
76%

Kérdésem van! Volt régen egy számítógépes játék. Sajna nem tudom a nevét, de egy sráccal kellett játszani, lifttel mehetett egyik emeletől a másikra. Minden emeleten két irányba szállhatott ki, ahol ha jól emlékszem robotokkal kellett valamit csinálni. Nem volt agresszív játék. Ha valaki emlészik ilyen játékra, esetleg tudja a nevét, vagy hogy hol lehet fellelni írjon nekem: zsuzsoka_18@freemail.hu.

Nagyon régóta keresem... Előre is köszi mindenkinek aki ír

Üdv

2008. aug. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!