Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Photoshop rajz hatás, hogyan?

Photoshop rajz hatás, hogyan?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy fényképet olyanra szerkeszteni, mintha rajzolva lenne. Igazából addig kísérleteztem, míg sikerült kb. olyanra megcsinálni, amilyet szeretnék, de egy állat képéről lenne szó, és az a "baj", hogy az összes kis szőrszála látszik, és szeretném még valahogy leegyszerűsíteni, hogy csak a fő vonalai látszódjanak. Ilyet hogy kell?
2011. aug. 13. 14:54
 1/6 anonim ***** válasza:

én ugy szoktam, hogy egy nemhasznált szinnel mondjuk neonzölddel (00ff00) megrajzolom a vnalakat a képre, majd ezeket kijlölöm, kimásolom, beillesztem egy fehér képre és majd feketére szinezem.


egyszerübb uj réteget létrehozni, az elsöt zárolni és a második üres átlátszó rétegre megrajzolod a vonalakat

2011. aug. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
jelöld ki a főbb vonalakat egy maszkal ..katintsd ki a maszkot majd fordítsd meg a kijelölést és csinálj glauss életlenítést....
2011. aug. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszi, megpróbálom így. És amikor átrajzolod, azt szabad kézzel? Vagy van valami vonalvezető funkció? Bocs, ha hülyeséget kérdezek, nem igazán értek a ps-hoz, csak mostanában kezdtem el babrálgatni vele. :)
2011. aug. 13. 15:11
 4/6 anonim ***** válasza:

persze én mondjuk gimpben vagyok otthon, ott van egy "útvonal eszköz", azzal megcsinálod az "útvonalat", majd "utvonal körberajzolása"


hát sajnos photoshopban nemtudom hogy hivják ezkeet, de biztosd vagyok benne hogy vannak iylen funkciók

2011. aug. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

csak kézzel kell rajzolni...

bal oldalt legalul van egy ilyen fényképezőgépnek tűnő eszköz...arra kattints...majd kattints vissza az ecset eszközre...

így ahova rajzolsz ott piros csíkot fog húzni...

ha elrontod akkor válts színt fehérre és javítsd ki...

ha kész a rajz akkor kattints megint a fényképezőre és kész is a kijelölés...

2011. aug. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek, majd próbálkozom :)
2011. aug. 15. 22:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!