Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Nem működik a laptopom, vki...

Nem működik a laptopom, vki segítene rájönnöm h miért?

Figyelt kérdés
2011. aug. 12. 19:23
 1/9 A kérdező kommentje:

bocsi ha hosszú lesz de nem működik rendesen a laptopom pedig szükségem lenne rá :(

ma délután kaptam pár mailt és az 1ik vírusos volt, mint utólag kiderült. a gépemen avast! vírusirtó van és ez megnyitás után rögtön jelezte h mi a helyzet. felugrott a szokásos ablak h törölje-e és töröltem is, eztán lefuttattam egy teljeskörű vizsgálatot h a laptopomon v a külső vinyómon van-e vmi kártékony. elmentem a géptől, 20 perc mulva tértem vissza és akkor már a háttér helyén 1 nagy fekete semmi van, és ráadásul ELTŰNT a C helyi lemezből minden adat meg ha rákattintok a startra akkor csak a total commander jelenik meg és semmi más, de ami ikonok vannak a tálcán azok működnek mint pl a net (most is erről írok) és a winamp és vlc is ami viszont a C-re volt telepítve. az 1etlen ablak ami felugrott az a windózos System Repair volt amit eltűntetni nem tudok onnan, de nem is megyek vele semmire mert 1részt angolul nem nagyon tok, másrészt akármire kattintok semmire sem megyek.

+ még felugrott 1 másik ablak amin "Critical Hard Disk Drive Error" van. itt ha a cancel-re megyek akkor semmire sem megyek, ha meg a Fix problem-re akkor meg semmit sem érek el vele. ráadásul azt a fertőzőtt fájlt amit az avast! megjelenít már vagy 6szor töröltem :)

vki tudna segíteni nekem ebben, h mi lehet a baja a gépemnek, v h hogyan lehet házilag orvosolni a bajt, ha lehet, v esetleg marad a szervíz?????????

2011. aug. 12. 19:23
 2/9 anonim ***** válasza:
Windows letöröl, újratelepít.
2011. aug. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

[link]


ezt tedd fel ha tudod, és vizsgáld át vele a géped.


nem értem hogy az avast jelzett és mégis rákerült vhogy a gépedre?

2011. aug. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Bekaptad a System Rapair nevű disznóságot. Leírás, és eltávolítási útmutató pl. itt:

[link]

Ha esetleg nem tetszik gugli talál még jópárat.

2011. aug. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
én simán betennék egy windows újratelepítő cd-t,ha elkezd vele dolgozni,akkor az adataid ugyan odavesztek,de a géped megmaradt...ha nem veszi fel(nem hozza fel a windows telepítő indítóablakját) akkor meg elvinném szakihoz,vagy szervízbe...vbagy megkérnék egy havert,akinek van annyi lövése,hogy hogyan kell újratelepíteni,és adnék neki megítélés szerint pár üveg sört,ami ebben a nyári melegben bizony még jól is tud jönni...
2011. aug. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
19:37 vagyok,ha gondolod,írj egy msn címet...és mondom,mit kellene csinálnod...
2011. aug. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszi a gyors válaszokat!!

a Malware-t tudtam telepíteni, és le is töröltem vele a fertőzötteket de attól ugyanúgy nem találom a C-n lévő eltűnt fájlokat. próbálkoztam még ezzel azzal de semmi sem javult. nagyon úgy tűnik h újra rakom holnap a gépet. szerencsére csak 10-20 gb veszett el, a külső winyón lévő 1.4Tb megmaradt :DDDDD

2011. aug. 12. 20:04
 8/9 anonim ***** válasza:
Meglesz az a maradék is, csak biztosan elrejti előled ez a szemét. Próbáld csökkentett módban, ha így sem találod bootolj valamilyem live cdről és mentsd le az adataidot.
2011. aug. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

[link]

rendszertől függően finomíthatod a keresést és minden adat megmarad:

[link]

2011. aug. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!