Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » 2 Számitógép összekötése?...

2 Számitógép összekötése? Wireless Adaprekel routernélkül?

Figyelt kérdés

Adótott egy kis probláma....


Van 1 Aszatli pc-énk és egy laptop. Vettünk 2 Wifi adaptert mind a 2-höz van Driver... A kérdés az lenne hogyan kell ugy beállitani minden lépésről lépésre hogy a LAptop kapcsolodjon a pc-hez(az asztali gépünk-höz) és azon keresztül tudjunk netezni is pl: Laptop>>>>PC>>>NET


2011. aug. 5. 23:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Kell router.
2011. aug. 6. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
routert kellett volna venni nem adaptert. Egy normális laptopban amúgy is van wifi minek bele mégegy?
2011. aug. 6. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 legendavagyok01 ***** válasza:

Igazából meg lehet csinálni (kérdés van-e értelme), ha a wifi adaptert be lehet állítani AP módban. A leírásukban szerepelnie kell.

Mondjuk az asztali gépbe megy a net a modemből, asztali gépbe wifi adapter bedug, ap módban konfigráció, ad-hoc hálózat beállítása, a notebooknak meg nem is kell wifi, valószínűleg eleve van benne (ha nem ősrégi).

Minden esetre ez macerásabb, valószínűleg lassabb, az asztali gépnek is menni kell, ha kell a net a notin, stb...

Nyilván értelmesebb egy wifi router, mint fenn írták. 3500 pénzért már lehet kapni az alját,az egyik adaptert meg el lehet passzolni.

(Ha a gépbe kábel megy, notiban meg wifi van, akkor mindkettőt.)

Cseréljétek vissza ahol vettétek egy routerre.

2011. aug. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Hello! Ha jól gondolom USB WIfi adapteretek van.

Fel kell telepíteni mind 2 gépre a drájvereket és ott kell az egyik gépnek csinálnia egy Wifi hostot (add wifi profil) vagy valami ilyesmi módon. Hálózat készítésnél választható dolgok hogy milyen szabványt használsz b vagy g vagy b/g mixed vagy már a legújabb n -est ahogy írtam sorrendbe ezek egyre nagyobb teret fednek le és egyre gyorsabbak. tehát b-)g-)-)n. Mondanom sem kell hogy itt a lehető elérhető legnagyobbat kell választani. A te profilodnak nevet is adhatsz, SSID bejegyzésnél.

Kérhet még olyat hogy Ad-hoc vagy infrastuctura.. itt szerintem az infrastruct.. -ot kell választani. Ha nem ükszik ad-hocot megnézitek. Lehet még egy érőség beállítás az csak % os értékben választható itt is érdemes 100%ra menni. ha ezek megvannak leokozod. És ha szükséges Activálod a hálózati profilt egyszerűen csak ha kéri a drájvere.

Másik gépen meg rákeresel a hálózatra. Refres gombra kattintva. Ha megvan duplakatolsz rá és valószínű hogy csatlakozni fog. Ezzel összekötötted jó esetben a 2 gépet.


Internetmegosztás az arra meg csak tippem lenne. Amelyik gépre közvetlen kapcsolódik az internet. Hálózati helyekben jobb egérgombot nyomsz. Nem tudom pontosan vagy a hálokátyádon mélykékre jön a net agy a másik bejegyzésen. Tehát jobb égér gomb tulajdonságok és ott fent lesz több fülecske.. valahogy egy olyan sort kell keresni hogy ennek a gépnek meglévő internetkapcsolatát megosztja a hálózaton. Azt be kellesz pipálni.

Így jónak kell lennie. De a másik gépen amélykre nem köztelen kapcsolódik a net ha nincs bekapcsolva a másik gépen a net ö se fog tudni netezni.

Remélem tudtam valamit segíteni. Sok sikert.

2011. aug. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
NA eljutottam odáig hogy kapcsolodott a 2-ő gépegymáshoz:jeleröség 100% kapcsolat 11mb/s...DE nem jön be az inetrnet amugy Ad-hoc modban bejön a dolog meg minden már csak az internet kapcsolatott kell megoldanóm hogy tudjam venni a netet...amugy nekem a routerezés macerásabb volt.. az utólsó komment segitet szal like!
2011. aug. 6. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!