Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudok új partíciót...

Guitarist kérdése:

Hogyan tudok új partíciót létrehozni anélkül, hogy az előzőn akármi elvesszen?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy lehetséges-e az, hogy ha van egy 200 gb-os vinyó és xp van rajta, akkor 100 gb szabad helyet egy programmal (ami xp alatt fut) egy másik partíció létrehozásához elvonjak?
2011. aug. 4. 14:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Nincs, mivel a particionál letörli az adatokat.
2011. aug. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
meg lehet csinálni. Disk Management kell hozzá
2011. aug. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

itt egy kis segítség hozzá (angolul van)

[link]

2011. aug. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az operációs rendszer futása közben nem igazán lehet, de DOS-ból már annál inkább.


Partiton Magic nevű program elvileg képes erre (boot cd-ről, DOS módban), úgy hívják a műveletet, hogy 'resize' (átméretezés). Én még sose csináltam ilyet, mindig töröltem a partíciókat, mert nem tartom biztonságosnak az átméretezést... és nem is javaslom.

2011. aug. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Partiton Magic-et mar hasznaltam, nekem akkor mukodott, mondjuk nem azt a particiot resize-oltam amelyiken volt a windows
2011. aug. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A legbiztosabb egy bootolható Partition Magic-cal (Hirens boot cd-n van), de működő Windowsnál is meg lehet csinálni. Nekem még nem volt emiatt adatvesztésem
2011. aug. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!