Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excelben ti ezt hogyan csináln...

Excelben ti ezt hogyan csinálnátok?

Figyelt kérdés

Készítettem egy excelt hobbiból, amely tájékozást végez (geodéziai számítás). A lényege az, hogy a terepi mérések alapján ki tudja számolni az új pontok koordinátáit, viszont szeretném megoldani valahogy, hogy ezt az excel koordináta-rendszerben ki tudja mutatni, viszont van egy szépséghibája az egésznek.


[link]


Szóval a jobb szélső Y és X koordinátát kéne megjeleníteni pont diagram segítségével, viszont nem akarom, hogy legyen benne 0 érték (vagyis nem kellenek pontok az origóba), mindemellett sok cella a "szépség" kedvéért "" értéket tartalmaz, hogyha nincs mit bele írni, akkor látszódjon is üresnek, viszont ez a diagramot "összezavarja". Próbálkoztam szűréssel, ami be is vált de csak egyszeri alkalommal, mert ha változnak az adatok, mindig újra kéne szűrni az egészet, ami nekem nem szimpatikus, szóval valahogy automatizálni kéne. Nincs valami módszer, ami kiszűri és egymás alá rakja ezeket a számokat?


Előre is köszönöm a segítséget.


2011. júl. 5. 11:25
 1/6 A kérdező kommentje:

Nincs valami módszer, ami kiszűri és egymás alá rakja ezeket a számokat? E

Ezt még kiegészíteném azzal, hogy interaktívan, hogy felhasználóbarát legyen.

2011. júl. 5. 11:27
 2/6 anonim ***** válasza:

Ehhez mit szólsz?


=HA(A4*B4>8;A4*B4;" ")


Magyarázat: ha a szorzat nagyobb 8-nál akkor eredményt ír, ha kisebb akkor semmit (space), nem nullát.

2011. júl. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

"a "szépség" kedvéért "" értéket tartalmaz"

Vagyis lényegében ugyanazt csináltam mint te, de ezt nem képes értelmesen feldolgozni a diagram.

Amúgy én eddig azt a megoldást találtam, hogy makróval készítek hozzá egy "koordináta szűrés" gombot, így valamennyire felhasználóbarátnak mondható.

2011. júl. 7. 19:59
 4/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

Tovább fejlesztve: rejtsd el azt az oszlopot, de az értéket vedd át egy új oszlopba. És abból csinálj grafikont. Így értékek lesznek az új oszlopban és nem függvények.

2011. júl. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ezt hogy érted?
2011. júl. 7. 20:57
 6/6 anonim ***** válasza:

Első:

Kijelölöd az oszlopot formátum/oszlop/elrejtése.

De mielőtt elrejted előtte pl. a szomszádos oszlopban ( legfeljebb beszúrsz egy oszlopot ) megadod azt, hogy pl. B4 cella =A4. Azaz B4 tartalma legyen egyenlő A4 értékével, nem az egyenlettel, logikai összefüggéssel.

2011. júl. 8. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!