Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy telepítsem újra a Windows...

Hogy telepítsem újra a Windows 7-et?

Figyelt kérdés
Nyáron vettem laptopot amihez windows 7 járt. A különlegesség, hogy nem telepítő CD van, hanem rajta van a merevlemezen valahol... És ez az, hogy valahol. Hogy lehet onnan a valaholbólból előhívni a telepítőt? Egyébként feltelepít minden más programot is mellé (úgy mint a videókártya, hangkártya cuccokat)?
2011. máj. 25. 19:36
 1/7 anonim válasza:
Ha a merevlemezen van rajta az install file, akkor tölts le egy ERD Commandert, ami kompatibilis a win7-tel, írd fel CD-re, a BIOS-ban állítsd be , hogy first boot a cd meghajtó legyen, tedd be a lemezt és próbáld onnan futtatni a telepítőt.
2011. máj. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nincs megoldás arra, hogy merevlemezről indítsam? Mert itt a microsoftwindows.com-on írják, hogy újratelepítés a vezérlőpultból...
2011. máj. 25. 19:55
 3/7 anonim ***** válasza:

A Windows telepítő valoszinüleg egy rejtett partición van.

Nézz szét a bios-ban.

Mi a laptop tipusa?

2011. máj. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen valahogy én is így képzelem vagy tudom, hogy rejtett partrícion van. Még tesóm telepítette fel augusztus végén rá a opercáiós rendszert és úgy emlékszem valahol a BIOS-ban durkált - de erre nem veszek mérget.

No most nem tudom, de a BIOSban nem tudom beállítani, hogy arról a bizonyos rejtett partrícióról bootoljon? Csak mert abszolút hülyeség az elmélet, hogy nekem ki kellene írnom... Ennyi erővel adhattak volna telepítő lemezt, de nem. Nem kaptam, hanem a gépen voltak a telepítőfájlok és nekünk kellett rá feltelepíteni. Csak nem tudom, hogy inditsam el a telepítőfájlokat...


A laptopom típusa: Acer 5741 - egyébként szerintem lényegtelen hogy milyen laptop, de ha kérdezted...

2011. máj. 25. 21:11
 5/7 A kérdező kommentje:
*Acer Aspire 5741
2011. máj. 25. 21:31
 6/7 A kérdező kommentje:

Meglestem a BIOS-t. A fejlécben ezek a sorok vannak: Inromation, Main, Boot, Exit.


Az Information-nal, egyértelmű - a gép információit tartalmazza. A Main-ba a System Time, System Date, Total Memory, Video Memory, Quiet Boot, Network Boot, stb. van. Itt csak Diable és Enable opciók vannak. A Security-ben nem lehet állítgatni semmit. Az Exit egyértelmű, viszont a Boot-ban ezek vannak:


1. IDE0: Hitachi HTS545025B9A300

2. IDE1: TSSTCorp CDDVDW TS-L633C

3. USD FDD:

4. NETWROK BOOT: Legacy PCI Device

5. USB HDD:

6. USB CDROM


Ugyanígy van a megjelenítésbe ahogy leírtam. Azt, hogy hány vagy milyen partrició van nincs információ. Nem tudom, hogy az első kettő IDE helyen az mi. A Hitachi egyértelmű, hogy a 250 GB-os merevlemez, de a második IDE helyen lévő? Az lenne a merevlemez amit mi rejtett partricónak hívunk és azon lenne a windows 7 telepítője? Szóval ha azt raknám első helyre akkor arról bootolna, de azután mi történne, lenne? Mi a véleményed?

2011. máj. 25. 22:06
 7/7 anonim ***** válasza:

Az Alt és F10 billentyűt próbáld egyszerre nyomogatni a rendszerindításakor


[link]


vagy az Acer eRecovery Manager használata leirás (Pdf 16.ildal) [link]

2011. máj. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!