Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Letöltöttem egy filmet, és...

Letöltöttem egy filmet, és MKV formátumban van. Mit kell azzal csinálni, hogy "nézhető" legyen usb-ről tvn keresztül? Vagy alapból felismeri a tv?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 5. 18:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Hacsak nem ismeri a lejátszó az mkv-t, akkor szerintem sehogy (ha ismeri akkor úgy mint bármi mást). Én úgy szoktam, hogy laptopról játszom le VLC-vel és összedugom a TV-vel (HDMI kábel)
2011. ápr. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nevezd át .avi -ra.

nem viccelek. avi legyen a kiterjesztése és így le fogja játszani :)

2011. ápr. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
mondjuk az én tv-m egyátalán nem jatsza az mkv-t, mindig atnevezem avira es igy jo. nem tudom neked mid van :)
2011. ápr. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Fittyfenét fogja......
2011. ápr. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
a laptopot nem tudom összekötni a tvvel, mert nincsen rajta kimenet. :( Átnevezem, vagy jó, vagy nem. Ha nem jó, akkor is avit kell majd leszednem, mert ezzel így nem tudok mit kezdeni. Köszi
2011. ápr. 5. 19:10
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát átneveztem, és nem volt rajta hang, meg nem film volt, hanem csak képekből állt. :( Töltök másikat. :)
2011. ápr. 5. 19:18
 7/8 anonim ***** válasza:
Konvertáld át avi-ba! Ajánlom a Format factory-t, ingyenes, és nagyon jó program.
2011. ápr. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Sokaknak van hasonló gondja az LG tv-k lejátszójával. (utóbb kiderült samsungoknál is előfordul) (és a médialejátszóknál is)

Nos örömmel tudatom hogy megoldottam egy nagyon bosszantó problémát.

Éspedig: ha a tv lejátszója azt írja egy "valami.mkv" (ált. full hd) fájl-ra, hogy nem ismeri fel és így lejátszani se tudja (kis piros x-el jelöli ilyenkor)

erre nem csak az a megoldás a jó, hogy teljesen újrakonvertájuk több órán (délután) keresztül.

A probléma egy fejléc szerű valami miatt van.

megoldás:

letöltöd innen ezt a progit: értelem szerűen az oprendszernek megfelelőt :)

[link]


Kép: [link]


itt a következőt kell bepipálni: File -> Options -> MMG-> Disable Header Removal Compression


miután ezzel végeztünk zárjuk be és indítsuk újra a progit.

add gombal keressünk egy mkv filmet és alul a start muxing-ra katt.

2-3 perc és kész. a kapott fájlt már 99% hogy lejátsza a tv szoftja.

(itt ha a filmet hozzáadtuk akkor a hangsávokat is látjuk, itt azt is megtehetjük hogy ha nincs szükségünk másra (német olasz, cseh..stb) csak a magyarra akkor a többi elől kivesszük a pipát és azokat már nem pakolja bele az új fájlba, így a mérete is csökkenhet)

2012. máj. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!