Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Prezentációhoz milyen betűtípu...

Prezentációhoz milyen betűtípust ajánlotok, ami szép és könnyen olvasható?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 3. 11:58
 1/10 anonim válasza:
times new roman
2011. ápr. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
helvetica, calibri
2011. ápr. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ugord át ha nem érdekel a rizsa!:

Személy szerint engem az is érdekelne, hogy pl milyen hátteret választottál a diáidnak. Mert ugye, ha minden diának a háttere ugyan az, akkor elég egy számodra színpatikúsat kiválasztani. Akkor, már ha több fajta háttered van, akkor tud bajos lenni ez a dolog. Mert például az egyik képed teszem, azt egy 1954 újság cikket ábrázol. Erre felesleges írni kettő itt jobban teszed, ha igazodsz a tartalomhoz. (pl: esetünkben régi újság) Az alábbi szituációhoz tehát a Times New Roman a legjobb. Mivel itt úgysem tudják majd elolvasni bármit is írsz. (beszéd fontosabb) Betű Szin viszont inkább legyen állandó. (egy két eltérés azért lehet) Mivel nem arra kel figyelniük, hogy juj de szép. Itt viszont a konkrét feketét ajánlom. Azért ezt a párosítást szoktam én is alkalmazni, mivel ha idősebb a közönséged így tudsz rájuk tudat alatt hatni.

Összefoglalás:

Szín: Fekete

Típus: Times New Roman

Méret: X>=30 pti

2011. ápr. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Szerintem a prezi esetében is ugyanazokat az elveket kell(ene) követni, mint a web esetében. Én semmiképpen nem használnék talpas betűket (courier, Times New Roman), hanem talp nélkülieket (Arial, Verdana, Calibri stb.), mivel ezeket könnyebb olvasni. A talpas betűk nyomtatott médiumba valók. És fontos az is, hogy ne pakold be a prezibe az összes mondanivalódat, inkább csak címszavak legyenek, amikről beszélni fogsz és max. 8 sor/dia. A zsúfoltság áttekinthetetlenné teszi a prezit és akkor hiába a jól kiválaszott betűtípus. :)
2011. ápr. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
A Times a meghonosító angol minőségi lapból ("qualitiből") nyerte a nevét. ismertetője a "talpas" betű. Ez jól illik egy 1640 óta fennálló brit napilaphoz, de egyátalán nem biztos, hogy számodra ma, 2011 áprilisában jó. Ha politikai idézeteket akarok megjeleníteni egy ppt előadásban, a times meggyőző ereje hallatlanul erős. Ha viszont egy könnyes előadást szeretnél, mondjuk a bikini alsók kívánatos méretéről, az eras light-ot javaslom. Ne feledd, ez nem játék. A betűtípusokkal külön tudomány foglalkozik (tipográfia), mely az egyes betűk formájának erejével hat a mondandódra. Elképzelni nem tudok egy bikinis női képet Times New Roman-nal. Viszont egy líbiai hadijelentésnél is sületlenség lenne egy freestyle betűforma. Ha van konkrét kérdésed, hívj fel: 06209562513
2011. ápr. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én Oroszország az I. világháborúról tartok prezit, oda jó akkor Times New Roman, mert eddig a Book Antiqua-val szerkesztettem. Róla mi a véleményed?
2011. ápr. 7. 17:49
 7/10 anonim ***** válasza:

Ajánlom a Convection-t


Letölteni itt tudod: *****


Vagy nézz körül a www.dafont.com oldalon



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. ápr. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

ne használj talpas betűt!

legyen szellős a szöveg!

ne próbálj meg 10 oldalakat egy diára zsúfolni, mert az nagyon ronda látvány, és még olvashatatlan is!

2011. ápr. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mi a cél? A könnyü olvasás, vagy az információ rögzitése?

Ezt ajánlom elolvasni:

[link]

2011. ápr. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én a Comic Sans MS betűtípust ajánlom.
2011. ápr. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!