Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet Win7-en a DHCP...

Hogyan lehet Win7-en a DHCP szervert beállítani?

Figyelt kérdés

Az lenne a problémám, hogy van egy Xp-s és egy Win7-es gépem egy routeren és amin a Win7 van ott csak úgy tudok netre kapcsolódni, hogy ha lenézem az Xp-s gépről az IP címet és hasonlókat és manuálisan begépelem a Win7-es gépbe.

Azt szeretném megoldani hogy ne keljen mindig manuálisan begépelni a Win7-en az IP címet átjárót DNS stb. ( Ha automatikusra állítom az IP címet meg a többit akkor se tud a netre kapcsolódni)


2011. márc. 13. 21:10
 1/6 anonim ***** válasza:
A routerben be kell kapcsolni a DHCP szervert. Amúgy meg nem értem hogy miért kell mindig kézzel beírni. Egyszer beírod, elmenti és kész. Az ott marad, nem felejti el.
2011. márc. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Be van pipálva de akkor se engedett fel sőt ha közvetlenül a modemhez van kapcsolva akkor se töltötte be az IP-t! (és ha újra telepítem a rendszert akkor eltűnnek a beállítások és azért kell újra beírni míg az XP-s gépnél nem!)
2011. márc. 13. 21:58
 3/6 anonim ***** válasza:
Talán minden nap újratelepítesz? -.-
2011. márc. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem de az IP cím változik és nem mindig lesz meg az XP-s gép hogy lenézzem!
2011. márc. 13. 22:45
 5/6 anonim ***** válasza:
Te akkora böszmeségeket beszélsz, hogy hihetetlen. Ha router van akkor miért változna az IP cím???
2011. márc. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Na akkor 2 évig volt egy gép amin XP volt és kb negyed évente újra lett telepítve és sose kellet manuálisan beírni mert felismerte (ekkor még nem volt router hanem közvetlen modem gép kapcsolat volt) Tavaly jött az új gép és vele együtt a router akkor is már voltak problémák de a szolgáltatótól lekértük az Ip-t és jó volt egészen múlt hétig amikor is jött az új router és a Win7 újratelepítése és megint beírtam azokat az adatokat amit tavaly a szolgáltató megadott és lám nem volt jó, visszaraktam régi routert akkor se, megpróbáltam közvetlen modem gép kapcsolatot a Win7-es gép és a modem között akkor se, aztán megnéztem XP-s géppel és ott meg rendesen ment megnéztem az IP-t DNS átjáró stb és nem egyezett azzal amit a szolgáltató tavaly adott.


Na de azt szeretném kihozni, hogy az XP letudja magának kérni az új IP-t akkor a Win7 miért nem?

2011. márc. 14. 12:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!