Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A merevlemezem két részre van...

A merevlemezem két részre van osztva. Mind a kettőn volt egy xp. Az egyikről letöröltem. A számítógép induláskor azonban mindig felajánlja hogy válasszam ki melyik op. Rendszert akarom használni. Hogyan tudom ezt kikerülni?

Figyelt kérdés
A C meghajtón van a z xp amit használok,a D teljesen üres.Azon volt egy xp amit csak kipróbáltam.Tul.képpen nem olyan nagy probléma,csak így nem töltődik be automatikusan az op. rendszer. Előre is köszönöm a válaszokat! Sokat tanultam már tőletek!
2009. febr. 16. 09:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez szívás.Ezt valszeg csak akkor tudod megszüntetni,ha törölsz minden partíciót.Ekkor már lesz egy olyan lehetőség is a windows telepítőn,hogy leformatálhasd az egész merevlemezt egyben.-Csak a d-t hiába formatálgatod külön,nem lesz teljesen üres.-Utána újraparticionálsz,újratelepítesz.Jártam már hasonlókan.
2009. febr. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az előttem szóló is egy megoldás ,csak kissé macerás.

Ellenben.

A "C:\boot.ini" file-t megnyitva , és szerkeszve be tudod állítani az összes bootolással kapcsolatos problémádat.

2009. febr. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek.DE! Hol találom a "C:\boot.ini" file-t? A keresőbe beírtam de semmi eredmény.
2009. febr. 16. 12:47
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ott van a c meghajtón,csak rejtett fájl.


Eszközök/mappa beállításai/nézett/rejtett fájlok megjelenítése-alkalmaz,ok


Azt viszont ne kérdezd tőlem,hogyan lehet szerkeszteni,azt nem tudom.Hátha a másik válaszoló tudja.

2009. febr. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Rejtett és system fájlokat láthatóvá kell tenni. Vagy inkább (XP Prof esetében):


Futtatás: msconfig


Boot.ini fülnél megtalálod. Be tudod állítani az alapértelmezett rendszert, utána pedig 0-ra veszed az időzítés és nem fog megjelenni.


Vagy mégjobb: (Windows billentyű + Pause), Speciális fül, Indítás...

2009. febr. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm ! Sikerült! 0-ra nem tudtam venni, mert csak 2 és 999 közé engedte tenni az értéket,de így is betölt magától. Indításkor még látszik mind a két op. rendszer ,de az indul el, amit szeretnék is hogy induljon.
2009. febr. 16. 16:10
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha kitörlöd azt a sort, amelyik rendszert nem szeretnéd, akkor azt már nem ismeri fel, és nem kell választani sem.
2009. febr. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

És hogy törlöm ki?

A boot.ini-nél nem engedi.

2009. febr. 21. 17:42
 9/10 anonim ***** válasza:

Ált.simán engedi szerkeszteni egy notepad-dal is, de ha neked nem akkor nézd meg :

Jobb klikk a boot.ini-re , tulajdonságok menü , az általános fül alatt, az atribútumoknál vedd ki az írásvédett című sor mellől a pipát.

2009. febr. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,de jobb klikkre sem csinál semmit.Nem probléma, a rendszer úgy tölt be ahogy szeretném. Nagyon köszönöm még egyszer a segítséget!
2009. febr. 22. 17:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!