Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudnék . Exe fájlt...

Hogyan tudnék . Exe fájlt telefonokon elindítani?

Figyelt kérdés
Írtam egy egyszerű kis programot, amit ugye .exe fájlként kaptam meg végeredményben. Viszont szeretném én ezt a programot a telefonomon elindítani. Kerestem exéből javába konvertáló programot, de nem jártam sikerrel...
2011. febr. 24. 02:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem találtál sem olyat ami az .exe-t futtatná telón (kérdés az is, hogy milyen op.rendszeren...), sem java konvertálót, mert ez nem ilyen egyszerű. Az, hogy van egy .exe fájl, ami elindítható MS op.rendszeren (DOS, Win), nem azt jelenti, hogy csak az dolgozik. Windows alatt például bármilyen egyszerű programot elindítasz, legyen az egy egyszerű számológép is, mellé betölt ÉS HASZNÁL kb 10-20 egyéb fájlt is. Egy bonyolultabb program meg a működése során akár több MB sőt több GB méretű adatot és programot használhat.
2011. febr. 24. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Két lehetőséged van:


1. Ha windowsos a mobilod, akkor windows mobile-ra fejlesztesz (mondjuk XNA keretrendszerrel meg tudod tenni)


2. Vagy javában.


Ezenkívül más lehetőség nincs, az exe, mint ahogy fölöttem írták, nem csak úgy fut, ugyanis az oprendszer nem ad hozzáférést semmilyen hardverhez, az exe fájl pedig az oprendszerrel különböző interface-eken keresztül kommunikál. Így ha kiveszed alóla az oprendszert, akkor nem lesz kapcsolat a hardverrel, és nem is fog működni. A telefonokon a Java ugyanezt teszi.


Ezért nem lehet futtatni windowsos alkalmazást csak úgy linuxon vagy Mac-en.

2011. febr. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!